ארדן פנה למועצת הכבלים והלוויין: להוריד את אל־ג'זירה משידור

לדברי ארדן, התחנה משדרת הסתה נגד ישראל ותומכת בחמאס. מנהל התחנה בארץ מגיב: אין זו בושה לחשוף את פרצופה המכוער של המלחמה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שר התקשורת, גלעד ארדן, פנה למועצה לשידורי כבלים ולוויין בדרישה שתורה על הסרתו משידור של ערוץ אל־ג'זירה. הסיבה, כותב ארדן, נעוצה ב"שידורי הסתה חמורים ביותר נגד מדינת ישראל לצד תמיכה נלהבת בארגון חמאס ומעשיו הטרוריסטיים".

אל־ג'זירה, ערוץ החדשות הבינלאומי במימון קטארי, מחזיק סניף בארץ והוא משודר באמצעות הטלוויזיה הרב־ערוצית, יס והוט. על פי ארדן, ישראל מוצגת בו כמבצעת פשעי מלחמה, פעולותיה נגד תשתית חמאס ברצועה מוצגות "באופן שקרי כתקיפה ברוטלית מכוונת כלפי אזרחים" וסרטוני תעמולה של חמאס מוצגים בערוץ באין מפריע. משום כך, כותב השר, עוברים השידורים על חוק התקשורת והם בגדר הסתה חמורה האסורה גם על פי החוק הפלילי. "אין ספק כי חופש הביטוי, אשר שמור לו מקום של כבוד בדמוקרטיה הישראלית, כולל בתוכו גם השמעת דעות", מבהיר ארדן. "עם זאת, אני סבור כי בעת הזאת אין מקום לתת במה לשידורים המהווים שופר תעמולה בשירותו של האויב".

מטה אל-ג'זירה אמריקהצילום: REUTERS

אתמול הודיע שר החוץ, אביגדור ליברמן, כי הוא בוחן אפשרות לעצור את פעילות התחנה בישראל. כעת נראה כי שר התקשורת מפעיל את סמכותו וכי המועצה המסדירה את שידורי הכבלים והלוויין תידרש לערוך דיון בעניין בקרוב.

ואליד אל עומרי, מנהל התחנה בארץ, מסר: "יש תחרות בין השרים מי קיצוני יותר בהצעותיו. אל־ג'זירה היא אמצעי תקשורת מכובד שעושה את עבודתו נאמנה ואין זו בושה שאנו חושפים את פרצופה המכוער של המלחמה. אולי יש מי שחושבים שתפקיד התקשורת להתגייס לטובת ייצוג ממשלות. אל־ג'זירה לא עושה זאת, לא כאן ולא בכל מקום אחר בעולם". תגובת המועצה לשידורי כבלים ולוויין לא נמסרה עד כה.

ואליד אל עומרי, ראש משרד אל-ג'זירה בישראלצילום: תומר אפלבאום

רשת אל-ג'זירה הודיעה מוקדם יותר היום כי צה"ל תקף את משרדיה בעזה, והוסיפה כי ליברמן וישראל אחראים לשלום צוותיה ברצועה. בצה"ל הכחישו כי משרדי הרשת הותקפו.

בהכנת הידיעה השתתפו: ג'קי חורי וגילי כהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ