רותה קופפר

העונה הראשונה של "הסקס של מאסטרס" הסתיימה בהופעתו של ד"ר ויליאם מאסטרס (מייקל שין) בביתה של וירג'יניה ג'ונסון (ליזי קפלן) והצהרתו כי הבין שיש דבר אחד שאינו יכול לחיות בלעדיו וזאת היא. בעונה זו עקבה הסדרה אחר העבודה המשותפת של שני החוקרים הללו: יחד החלו לעבד בסוף שנות ה–50 של המאה הקודמת את נתוניהם המדעיים על חיי המין של האמריקאיים, ובמקביל התפתח קשר אחר ביניהם.

בעונה השנייה משנה הקשר את צורתו, אף על פי שבפרק הראשון שלה הוא עדיין נשוי לאשתו הראשונה שהיא עדיין חברה של וירג'יניה. מבחינת העבודה, שני החוקרים ידעו ימים טובים יותר: מאסטרס מובטל וג'ונסון מוכרת כדורי דיאטה.

"הסקס של מאסטרס". יחסים סבוכים

הסדרה התקופתית הזאת לא התמקדה רק בחייהם הסבוכים של צמד החוקרים — ויליאם מאסטרס שניהל יחסים מנוכרים עם אשתו, עוינים עם אמו, ולא מאוד לבביים עם אף אחד אחר, ווירג'יניה ג'ונסון שהקדימה את זמנה — אלא גם של הרופאים סביבם, בהם מנהל בית החולים (בו ברידג'ס) ואשתו (אליסון ג'אני הנהדרת). דרך האירועים אפשר ללמוד עד כמה השתנה יחס החברה למיניות בארה"ב ובעולם אחרי המהפכה המינית, ששני אלה תרמו רבות להתרחשותה. הסצינה עם הרופא שעובר טיפול חשמלי כדי להירפא מנטיותיו ההומוסקסואליות, בפרק הראשון של העונה השנייה, ממחישה זאת במיוחד.

העונה הראשונה של הסדרה הזאת (שהכוכבת שלה מועמדת לפרסי אמי), ממש כמו הפתיח שלה שכולל דימויים של מלפפון ופקק ניתז מבקבוק שמפניה, פרחים נפתחים בהילוך עטי ועוגיות תפוחות, לקתה בפשטנות וגם וולגריות. לא בגלל הנושא, אלא בגלל האופן הנרגש מדי שניגשו אליו. ועם זאת, הסדרה של מישלא אשפורד וערוץ שואוטיים, שעולה בעונתה השנייה הערב גם בהוט-3 וגם ביס־או, סוחפת. היא אולי נוטה יותר לאופרת סבון מאשר לדרמה תקופתית, ובכל זאת השחקנים המעולים שלה מצילים אותה מעצמה. העונה מצטרפות גם השחקנית והקומיקאי שרה סילברמן, שהיא בת זוגו של שין, השחקנית בטסי ברנדט ("שובר שורות") ואחרים, עוד סיבות להמשיך לצפות למרות ההסתייגויות.

"הסקס של מאסטרס". הוט-3 22:34, יס־או, 22:55

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ