משה נסטלבאום פורש מתפקיד ממלא מקום מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1

בעקבות ההודעה, החליטו שופטי העליון, למחוק את העתירה נגד מינויו של נסטלבאום, שהגישו אגודות העיתונאים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

משה נסטלבאום החליט לפרוש מתפקיד ממלא מקום מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, כך כתב בהודעה לבג"ץ. בעקבות ההודעה, החליטו שופטי העליון, למחוק את העתירה נגד מינויו של נסטלבאום, שהגישו אגודות העיתונאים.

כזכור, נסטלבאום מונה באפריל האחרון למנהל בפועל של חטיבת החדשות בערוץ 1, למרות שבעסקת טיעון שחתם עמו אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, לאחר שהודה בהתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה, נקבע כי הוא יושעה מתפקידו כמנהל חטיבת החדשות, ייקנס, והוחלט כי אילו יתמנה לתפקיד ניהולי, יהיה זה לאחר מכרז. עסקת הטיעון הביאה לסיומה תובענה שנוהלה נגדו לאחר שעיתונאים ברשות השידור התלוננו כי הוא הטריד אותם מילולית על רקע נטייתם המינית.

נסטלבאום. פורשצילום: דני שטרק

אלא שכאמור, בחודש אפריל האחרון הוא מונה שוב לתפקיד כמינוי בפועל, ובעקבות זאת, הגישו אגודות העיתונאים בתל אביב ובירושלים עתירה לבג"ץ, באמצעות עו"ד אילן בומבך ויריב רונן. בסוף חודש יוני האחרון הוציא בג"ץ צו ביניים המעביר שוב את נסטלבאום מתפקידו, וכעת בוטלה העתירה לאחר שהוא עצמו הודיע על פרישתו. בית המשפט קבע היום כי העתירה תימחק והוא ישא בתשלומי שכר טרחה ובאגרת העתירה.

ביום רביעי האחרון דיווח "הארץ" על תביעת נזיקין אזרחית שהגיש יגאל רביד כנגד מנהלו ברשות השידור, משה נסטלבאום. האחרון בתגובתו, מסר פרטים באשר להליך המשפטי הארוך המתנהל בין השניים. בין היתר טען נסטלבאום כי צו הגנה שקיבל רביד ממבקר המדינה בוטל.

בתגובה לדברים מבהיר כעת מבקר המדינה כי הפרטים שמסר נסטלבאום לא היו נכונים: "ב-25.7.13 נתן המבקר צו זמני שלפיו על הרשות לשבץ את מר רביד כמגיש בכיר בתכניות האקטואליה, כפי ששובץ בעבר, ולא לפגוע במעמדו ובסמכויותיו", הסביר דובר משרד מבקר המדינה. "ב-26.8.13 נחתם הסדר גישור בין הצדדים, לאחר שהמבקר הביאם לידי הסכמות; בין היתר נקבע כי הצו הזמני יוקפא למשך 120 יום. בנוסף להסדר הגישור ביקש המבקר ממנכ"ל רשות השידור מר יוני בן מנחם לאפשר ליגאל צימט רביד לשדר מהדורות חדשות- שלא היה בגדר סידור העבודה שלו. מר בן מנחם, באדיבותו, הסכים וכך נעשה. בתום 120 יום שב הצו הזמני לעמוד בתוקפו. הגם שצו ההגנה שב לתוקפו נציב תלונות הציבור השופט (בדימוס) יוסף שפירא מנוע מלהמשיך בטיפול בבקשה המקורית לאחר פניית מר רביד לערכאות שיפוטיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ