הכנסת צפויה לאשר הלילה את חוק רשות השידור החדש

ועדת אלהרר מתכנסת לדיון ולאישור הסעיפים ששונו בחוק, ולאחר מכן הוא צפוי לעבור עוד הלילה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ועדת אלהרר לחוק רשות השידור החדש תתכנס הערב (שני, 28 ביולי) לדיון ולאישור הסעיפים ששונו בחוק. זהו איתות חיובי בנוגע לסיכויו של החוק לעלות להצבעה בקריאה שנייה ושלישית, אולי עוד הלילה, לפני יציאת הכנסת לפגרת הקיץ ביום רביעי. לפי ההערכה, הכנסת תאשר את החוק.

לפני זמן קצר נקראו חברי הוועדה לישיבה דחופה, שזומנה ל–20:30 הערב, לקראת הכנת החוק להצבעה במליאת הכנסת. מועד להצבעה על החוק עדיין לא נקבע, אולם הוא צפוי להיות מוגש לאישור המליאה עוד הלילה.

גלעד ארדן (מימין), קארין אלהרר ויאיר לפיד בדיוני ועדת אלהררצילום: אמיל סלמן

החוק אמור היה לעלות להצבעה במליאה ביום שני שעבר, אך נדחה בשל לחצי ההסתדרות ושורה של הסתייגויות שהגישו חברי כנסת מהאופוזיציה. סלע המחלוקת היה סעיף 65 בחוק, המגביל את ההוצאה לשכר העובדים ומעמיד אותה על 35% מסך תקציב תאגיד השירות החדש. עוד ביקשה ההסתדרות לשנות את נוסח החוק כך שעובדי התאגיד החדש יהיו עובדי רשות השידור - ולא רק רבע מעובדי התאגיד החדש, כפי שקובע החוק - אבל סעיף זה לא השתנה.

יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין, סירב להעלות את החוק להצבעה, ובימים האחרונים עלתה האפשרות כי החוק, שהוא ניסיון הרפורמה ה-14 במספר ברשות, לא יעבור ככלות הכל. במשא ומתן בין הצדדים הסכים האוצר שלא להגביל את גובה ההוצאה לשכר ובמקום זאת להגביל את מספר העובדים, וכדי להביא את החוק להצבעה במליאה, על הוועדה יהיה לאשר את השינוי.

חוק רשות השידור החדש נדון בחודשים האחרונים בכנסת, בוועדת אלהרר, שבראשה עומדת ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד). החוק מבוסס על ועדת בדיקה, שבראשה עמד המפיק רם לנדס, והוא קובע כי רשות השידור במתכונתה הנוכחית תיסגר בסוף מארס הקרוב ובמקומה ייפתח תאגיד שידור ציבורי חדש, שיכלול שלושה ערוצי טלוויזיה ואת רשתות הרדיו. בימים האחרונים נראה היה כי שיקולים פוליטיים עלולים להביא לגניזת החוק. כעת מסתמן כי שר התקשורת, גלעד ארדן, שהוא פטרונו של החוק, ינסה לגייס תמיכה מחוץ לקואליציה כדי להביא להוצאתו לפועל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ