הערב בטלוויזיה |

חופה של כוכבים

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

העונה הנוכחית של "משפחה מודרנית" עוסקת בנישואים בין בני אותו מין, נושא טעון בארצות הברית. כאשר בפרק ששודר שלשום, אבי המשפחה מבקש מבנו מיטשל שלא יעשה מהחתונה שלו ושל קאם, בן הזוג שלו, חגיגה גדולה מדי, הוא מעורר כעס. הצופים רוצים לראות את מיטשל וקאם בחתונה גדולה.

לסדרה כמו "משפחה מודרנית" יש יכולת להעלות נושא משמעותי כזה על סדר היום, הרבה יותר מכל סרט תיעודי מעמיק על הנושא. אך יש גם כאלה, וכדאי לראות אותם. "המאבק נגד סעיף 8", שישודר הערב בערוץ יס דוקו, וזכה בפסטיבל סאנדאנס בפרס הבימוי בעבור עבודתו של בן קוטנר, מתאר את המאבק של הומואים ולסביות על זכותם להינשא. כשבקליפורניה התקבלה החלטה שלא להכיר בחוקיות הנישואים החד־מיניים, הבינו משתתפי הסרט ואחרים שאם לא ייצאו בעצמם להגן על זכויותיהם, איש לא יעשה את זה במקומם.

מתוך "המאבק נגד סעיף 8"צילום: Diana Walker AFER באדיבות

הסרט חושף את המאמצים המשפטיים ואחרים סביב המאבקים המתוקשרים על זכויות ההומואים והלסביות בארצות הברית. בתביעה שהובילה בסופו של דבר לביטול "סעיף 8" (שקבע כי נישואים יכולים להתקיים רק בין גבר לאשה) היו מעורבים תחקירנים, אנשי יחסי ציבור, מעצבי דעת קהל וגם עורכי דין מאוד בולטים, שעמדו עד אז משני צדי המתרס הפוליטי האמריקאי ואפילו נלחמו זה בזה לצד בוש וגור בקרב על הנשיאות. הביטול של החוק הזה, אגב, הוא שמאפשר לקאם ולמיטשל להינשא ב"משפחה מודרנית".

"המאבק נגד סעיף 8". יס דוקו, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ