קשת בוחנת את המשך שידורה של "האח הגדול"

למרות הרייטינג הגבוה והרצון להמשיך בשגרה, ההכנסות מפרסומות ירדו בעקבות מבצע "צוק איתן", ובימים הקרובים יוכרע אם להמשיך לשדר את התוכנית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

עתיד העונה הנוכחית של "האח הגדול" לוט בערפל ויוכרע בימים הקרובים. זכיינית ערוץ 2 קשת עורכת בימים האחרונים דיונים בניסיון להכריע האם להמשיך לקיים ולשדר את התוכנית, או האם לפזר את ההפקה. ההכרעה, כך לפי גורם בזכיינית, תקבע על פי ההתפתחויות הביטחוניות, המשפיעות על הכנסות הזכיינית.

במהלך "צוק איתן" המשיכה קשת לשדר את "האח הגדול", מתוך רצון, לדברי גורמים בה, שלא להפקיר את המסך ולהוסיף להתנהל באורח נורמלי ככל הניתן. הרייטינג לתוכנית נותר גבוה, ושתי התוכניות ששודרו למשל בשבוע שעבר רשמו רייטינג של 29.4 ו-27.7 בכלל האוכלוסייה, אך בשל המצב הביטחוני ירדו ההכנסות מפרסום באורח דרמטי. לשם השוואה, הסביר גורם בזכיינית, מספר דקות הפרסום לתכנית ירד מכ-40 בעונה הקודמת לדקות בודדות בתוכניות האחרונות. נתון זה מתווסף להפסדים של עשרות מיליוני שקלים (בשבוע שעבר דיווחה קשת על הפסד של כ-45 מיליון שקלים, עד לאותו הרגע) הנרשמים גם ביתר התוכניות.

"האח הגדול" היא מהיקרות שבתוכניות המשודרות על המסך, והיא כוללת צוות של מאות עובדים. בקשת הסבירו כי כל עוד נראתה הפוגה וחזרה לשגרה באופק, הוחלט להמשיך ולשדר בתקווה למיתון בהפסדים הכלכליים, אולם ההתפתחויות אמש הפכו את ההחלטה, כך שבימים הקרובים תתקבל הכרעה סופית על עתיד התכנית.

מקשת נמסר בתגובה: "בשבועות האחרונים קשת עושה את מרב המאמצים על מנת לספק לצופים תמהיל שידורים ובו 'האח הגדול', תכנית חדשה של קיציס ו'עובדה', זאת לצד רצף החדשות. תוכניות אלו זוכות לנתוני צפייה גבוהים אך בשל העובדה ששוק הפרסום הישראלי חדל לפעול כמעט לגמרי בשבועות האחרונים, שידורן רק מעמיק את ההפסדים בתקופה זו. בצל המשבר הכלכלי הוחלט עד עתה להמשיך ולשדר במטרה להציע לצופים הפוגה. יחד עם זאת לאור האירועים הקשים בימים האחרונים אנו נאלצים לבחון את תמהיל השידורים מחדש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ