צפייה ישירה: למה ג'ורג' ר.ר. מרטין לא יכתוב עוד למשחקי הכס?

לאנה פקווין נמאס להיות בלונדינית, HBO לא ממהרת לחדש את "הנותרים" וחואקין פיניקס, יקיר המדור, הצטרף לגל השמועות על "בלש אמיתי". כל החדשות החמות על המסך הקטן

מור קומפני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מור קומפני, עכבר העיר

שמישהו יציל אותי. את כולנו. לא רק מהמלחמה האיומה, אלא גם מהטלוויזיה הנוראית שמסתובבת שם בחוץ. בשבועות בהם המדור היה בחופשה נאלצתי לצפות בכזאת כמות של זבל שהייתה מביישת גם את מוישה אופניק. הבטחות הסתיו לא מנחמות אותי במיוחד, כך שהמתנה לשובן של הסדרות החביבות עליי נראית כרגע כמו האופציה ההגיונית ביותר. זה, או לשתות ציאניד. מה שיבוא קודם. עונת המלפפונים הטלוויזיונית חייבת להסתיים, וזה עוד בא מאחת שפוחדת מעגבניות.

» בפרקים הקודמים של צפייה ישירה

בלונדיניות נהנות פחות ביום ראשון האחרון ננעל פסטיבל קומיק קון ה-45 במספר. סן דייגו לא רעשה השנה כבעבר, כך לפי הנכתב בתקשורת העולמית, ועדיין ניתן למצוא פנינים זעירות כמו הצגת הדמויות החדשות ב"משחקי הכס", טריילר העונה החמישית של "המתים המהלכים", וגם הצצה למפגש המדובר בין "איש משפחה" ל"משפחת סימפסון". ב-28 בספטמבר יוכלו המעריצים לצפות בפרק המאחד בין שתי הסדרות המצליחות ובו מגיעה משפחת גריפין לספרינגפילד, ופוגשת את החברים הצהובים הומר, מארג', בארט, ליסה ומגי. העניינים קצת יוצאים משליטה כפי שניתן רק לצפות. רשת פוקס, שיחקתם אותה הפעם.

צפו בהצצה לאיחוד המדובר:עוד נערך בפסטיבל פאנל בהשתתפותם של כוכבי "דם אמיתי", סדרה שבהיותי צעירה ותמה, חיבבתי. כיום אני בעיקר מחכה שהיוצרים יגאלו אותי כבר מייסורי וזה אכן עומד לקרות בעתיד הקרוב, עם סיום העונה השביעית והאחרונה. בפאנל דיברה כוכבת הסדרה אנה פקווין על חזרת המונופול שלה בנוגע לצבע שיערה. במשך שבע עונות, פקווין הייתה סוקי הבלונדינית. לקומיק קון היא הגיעה בשיער סגול אה-לה-נינט והפתיעה את הנוכחים כשאמרה: "אני שמחה שהשיער ישוב להיות רכושי שלי. לא עוד בלונד. אבל יהיה מוזר לא לשוב לעבודה על הסדרה בנובמבר".

סגלגלה ומאושרת. אנה פקווין (צילום: צילום מסך)

ג'ורג' ר.ר. מרטין לא משחק בכס ועוד קצת קומיק קון: ג'ורג' ר.ר. מרטין, כותב סדרת הספרים "שיר של אש וקרח" עליה מבוססת "משחקי הכס" הגיע להתארח גם הוא בפסטיבל, יחד עם כוכבי הסדרה. על סרטון הפספוסים כבר הספקנו לספר לכם כאן, אבל בשורה נוספת מהאירוח היא שג'ורג'י בוי לא ישתתף בכתיבת הפרקים לעונה החמישית של הסדרה. לפי מסורת היוצרים, מרטין נהג להשתתף וכתב פרק אחד בכל אחת מארבע העונות של הסדרה. לטענתו, הסיבה שלא יעשה כן בעונה החמישית היא הרצון שלו להתמקד בכתיבת הספר השישי בסדרת "שיר של אש וקרח". בסופו של דבר מדובר במה שיהווה בסיס להמשך עלילת הסדרה, כך שלא נגרם כל נזק.גידי מעלה את הרף

טריילר נוסף לסדרה החדשה והמדוברת של גידי רף, "Dig" שוחרר לרשת, וניתן למצוא בו נוכחות מרשימה של שחקנים ישראלים: אורי פפר, יעל איתן, גיא סלניק ודן מור. עוד תוכלו למצוא שם בתפקיד הראשי את ג'ייסון אייזקס ואן הייש. מדובר למעשה במיני סדרה בה ישמש רף גם כמפיק בפועל, ועלילתה מתמקדת בסוכן FBI המוצב בירושלים וחוקר פרשת רצח. צילומי הסדרה התקיימו גם הם בירושלים ולאחרונה הועתקו למלטה בשל המצב הביטחוני. יש לציין שגם "הרודן" של רף עושה עבודה לא רעה בכלל בגזרת הרייטינג עד כה.

חובה לחפור גם מאחור, "Dig":

פינת השמועות השבועית על בלש אמיתי

התגעגעתם, אז באתי. סיכום של רס"ן שמועתי לגבי העונה השניה של "בלש אמיתי" מהחודשים האחרונים: ריבוי דמויות, הפעם נשיות. שמות מפוצצים שנזרקו לאויר כמו בראד פיט, אדוארד נורטון וג'סיקה צ'סטיין (שהכחישה את השמועות). אתמול (שני) פרסם האתר "Breathcast" שהשחקן כריסטיאן בייל סירב להצעה להוביל את התפקיד הראשי בסדרה עקב התחייבויות קודמות. האתר מוסיף לרשימת השמות השמועתיים גם את חואקין פיניקס, ג'וש ברולין וקולין פארל. עכשיו, בואו נתעכב רגע על חואקין פיניקס. כותבת שורות אלה סבורה שחואקין פיניקס הוא הגבר הנאה והמוכשר ביותר ביקום. בעולם מתוקן, כותבת שורות אלה וחואקין פיניקס היו אמורים לגדל יחד מספר רב של חתולים באושר. אבל העולם לא מתוקן וחואקין פיניקס חי הרחק מכותבת שורות אלה, בעוד היא מתחבאת בחדרי מדרגות ומנהלת חיפוש קדחתני אחר השלט של המזגן. אם להתעלם רגע מרגשותיי האישיים כלפיו, פיניקס על מגוון כישוריו, יכולותיו ובשילוב עם אופיו המטורלל קמעה הוא ללא ספק האיש הנכון ל"בלש". כך או כך, העונה השניה צפויה לעלות בינואר 2015, וסבלנותי פוקעת.

יאה וגם נאה. חואקין פיניקס (צילום: AP)זה מה שנותר

"הב הב", נבחו עליי מכריי, "איך את לא כותבת שום דבר על הנותרים?" אז, זה די פשוט. לא אהבתי את "הנותרים". אני מודה שאני צופה בה לפעמים מכח האינרציה, אבל לא ממש נהנית מזה. ייתכן שברשת HBO המשדרת את הסדרה מסכימים איתי, שכן זו טרם הודיעה על חידוש הסדרה לעונה נוספת. מצד אחד, מדובר ברשת שלא נוהגת לבטל דרמות אחרי עונה אחת. מצד שני, הרשת ידועה גם כמי שמשחררת הצהרות חידוש כבר לאחר הפרק השני בעונה שבה משודרת סדרה. "חדר החדשות", "משחקי הכס" ו"אימפריית הפשע" הן רק חלק מהדוגמאות לעניין. חמישה פרקים של "הנותרים" ואין ציוץ מ-HBO. מוזר, ובכל זאת, משהו אומר לי שהצהרת חידוש של הסדרה מטעמם תגיע בשבועות הקרובים.

תשוב לעונה שניה? "הנותרים":