התוכנית "כלבוטק" לא תשודר עוד בערוץ 10

מנכ"ל ערוץ 10 החדש, יוסי ורשבסקי, החליט במסגרת קיצוצים להוריד משידור את התוכנית, שהיא מהתכניות היקרות של הערוץ.

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שבועיים אחרי שנכנס לתפקידו מנכ"ל ערוץ 10 החדש, יוסי ורשבסקי, תסיים התוכנית "כלבוטק" את הופעתה על מסך ערוץ 10. "כלבוטק" היא תוכניתו של רפי גינת, המנכ"ל הקודם, והיא היתה מהתכניות היקרות של הערוץ.

"כלבוטק" הגיעה לערוץ 10 יחד עם גינת ושידוריה בערוץ החלו באפריל 2013. מאז שודרו 30 תוכניות ונותרו עוד שלוש תוכניות שישודרו עד לתום העונה. על מסך ערוץ 10 רשמה התוכנית רייטינג שנע סביב 10 אחוז, בקרב משקי בית יהודיים, אך ארבע מהתוכניות לאורך הדרך רשמו רייטינג גבוה יותר (כך למשל תוכנית הבכורה, תחקיר שמן הזית, שגרף 24 אחוז). הסיבה להורדתה מהמסך היא מהלך קיצוצים נרחב שבו עסוק ורשבסקי מאז נכנס לתפקידו, ובמהלכו פוטרו 20 אחוזים מעובדי הערוץ ושכר העובדים קוצץ. גם תקציבי ההפקה של תוכניות הערוץ האחרות מצויים במשא ומתן להקטנת עלויות ההפקה. המשא ומתן שהתנהל מול כלבוטק, שעלות תוכנית אחת שלה עומדת על כ-ו350 אלף שקלים, כשל. כעת, לאחר 40 שנים בהן היא משודרת, נראה עתידה של כלבוטק לוט בערפל.

רפי גינת. מהתוכניות היקרות של הערוץצילום: דורון גולן / ג'יני

מערוץ 10 נמסר: "הערוץ חייב לבצע תפנית במודל הפעילות על מנת להתאים את רמת ההוצאות להכנסות. הערוץ מתנהל ללא בעלי מניות שיכולים להזרים כספים ולכסות על גרעונות. בימים האחרונים מתבצע בערוץ מהלך של קיצוץ עמוק הכולל פיטורי 20 אחוז מכוח האדם וקיצוץ משמעותי בשכר עובדי הערוץ. גם עובדי חברת החדשות ידרשו לקיצוצי שכר בתום הלחימה בעזה. במסגרת מהלכי הקיצוצים נדרשות גם חברות ההפקה לקיצוץ בעלויותץ ההפקה. אנו מצרים על כך שלא הצלחנו להגיע להבנות עם רפי גינת לגבי כלבוטק ואנחנו בטוחים שיימצא הבית שיוכל להמשיך ולשדר את התכנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ