עורך "מבט" המודח: זה מפני שהעדתי נגד נסטלבאום

אבי מוסקל, המשמש בתפקיד עורך מהדורת החדשות המרכזית בערוץ 1 זה שש שנים, טוען כי הסיבה להדחתו נעוצה בעדות שמסר בנציבות שירות המדינה לפני כשנתיים, במסגרת החקירה שהתקיימה נגד נסטלבאום

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

עורך "מבט", אבי מוסקל, הועבר מתפקידו, כדי לפנות מקום לטענתו, ל"מקורב הנהלת רשות השידור", אלון מזר. מזר ערך את "פוליטיקה", אבל נאלץ לפנות את תפקידו לטובת משה נסטלבאום, מנהל חטיבת החדשות לשעבר, שהודח מתפקידו. מוסקל, ששימש בתפקיד עורך מהדורת החדשות המרכזית בערוץ 1 זה שש שנים יהיה כעת אחד מצוות העורכים של התוכנית. לטענתו, הסיבה להדחתו נעוצה בעדות שמסר בנציבות שירות המדינה לפני כשנתיים, במסגרת החקירה שהתקיימה נגד נסטלבאום. מאז, הוא אומר, הסתובב במערכת "עם צלב צלפים על הגב".

את טענותיו החמורות שטח מוסקל בעמוד הפייסבוק שלו לפני זמן קצר. תחת הכותרת "כך יעשה לעובד שהעיד נגד מנהלו", הוא מגולל את התנהלות רשות השידור תחת ההנהלה הנוכחית, לאורך התקופה בה היא משמשת בתפקידה, למרות שורה של מהלכים משפטיים שבהם הפסידה ואף שברקע הדברים פירוקה הקרוב של רשות השידור. כך הוא מספר למשל על ביטולן של ישיבות העורכים בערוץ. הישיבה האחרונה, מספר מוסקל, כונסה טרם ביקור האפיפיור: "כשהיה חשוב לנסטלבאום להראות שהוא חזר לניהול החדשות, לאחר שהורשע בבית הדין של עובדי המדינה על פי הודאתו בעבירה של התבטאות שאינה הולמת עובד מדינה". מוסקל מציין כי ההרשעה החמורה התאפשרה הודות לעדותם של עובדי חטיבת החדשות, עובדיו של נסטלבאום, בהם הוא עצמו. "הכוונות כוונו אלי מיד כשנודע לנסטלבאום על עדותי (...) אני לא היחיד. עורכים וכתבים בכירים ומנוסים, שגם הם העידו נגד נסטלבאום והביאו להרשעתו, אינם משובצים למשימות עיתונאיות הולמות, גם כאשר הערוץ משדר סביב השעון. כן, גם הם סומנו".

אבי מוסקל. פירסם בפייסבוק את טענותיוצילום: ללא קרדיט

כזכור, במסגרת הרשעתו בעסקת הטיעון, נקנס נסטלבאום, הושעה מתפקידו ונאמר לו שהתמודדותו לתפקיד ניהולי תחויב במכרז. למרות זאת החליטה הנהלת רשות השידור לשוב ולשבצו כמנהל חטיבת החדשות בפועל. אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב עתרו לבג"ץ נגד המינוי ולאחר שצו זמני ניתן מטעם בית המשפט נגד המינוי, הודיע נסטלבאום כי הוא מוותר על התפקיד. מאז, כותב מוסקל, התפקיד אינו מאויש. "אמש 'הם' הודיעו לי באמצעות סידור העבודה שאחרי שש שנים שבהן אני גאה להשתייך לצוות העורכים של 'מבט', 'הם' מחליטים לדלל את תפקידי (...) העובד האחר שה'הם' דואגים לו כעת הוא אלון מזר שמשרתו עורך 'פוליטיקה' הועברה למישהו אחר. למי? נכון, לנסטלבאום. ככה זה כשיש חברים חזקים שחפצים ביקרך וכך יעשה למי שהעז להעיד נגד מנהלו".

את דבריו של מוסקל מגבה מכתב מטעם עו"ד של אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב, יריב רונן ואילן בומבך. השניים טוענים כי כעת, בימיה האחרונים של רשות השידור, מנסה ההנהלה – המנכ"ל יוני בן מנחם, עוזרו של בן מנחם, זליג רבינוביץ ונסטלבאום עצמו, לבצר את מעמדה ברשות. כך, על פי המכתב, שנשלח לפני זמן קצר ליועצת המשפטית ברשות, המקור לירידה במעמדו של מוסקל ברצון להבטיח משרות ל"אנשי שלומנו", לפני בוא המפרק. "במסגרת מחטפי הג'ובים זוכה מר נסטלבאום למעמד של מגיש בכיר (...) מאחר שגם תפקידו של זליג רבינוביץ יתרוקן מתוכן, נודע כי ישנה כוונה למנותו לתפקיד המפיק הראשי של תוכנית 'יומן'. אין זאת אלא שההנהלה הנוכחית מבצרת את כוחותיה לקראת בואו של המפרק".

מרשות השידור נמסר "מצבה המתדרדר של מהדורת מבט אשר הביאה את הצופים לנטישה מחוסר עניין, והרצון לחזקה, הביא להוספת עורך מקצועי ומוערך, אלון מזר. הרשות מצרה על כך שמוסקל במקום להבין את מהלך החיזוק, את גודל השעה, ולמחול על האגו, בוחר לחבוש את כובע הנרדף התורן. כל ניסיון מסוג זה כדי להשפיע על התחדשותה של הרשות בכלל ומהדורת מבט בפרט נדון לכישלון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ