זמנה של האישה בזהב: כל ההימורים לאמי 2014

בעוד פחות מחודש יערך טקס בלוס אנג'לס טקס האמי ה-66 במספר. מי יקח הביתה את האישה המוזהבת? הילה רגב עם כל ההימורים לזכיות

הילה רגב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רגב, עכבר העיר

טקס פרסי האמי היה תמיד האח הקטן והחצוף מעט של טקסי הסרטים האמריקאים. הוא נערך מחוץ לעונת הטקסים הרשמית (שמגיעה לשיאה בטקס האוסקר בפברואר-מרץ), הלבוש בו רשמי פחות, והקליפים שאליהם מתגייסים רוב כוכבי הטלוויזיה הגדולים, מצחיקים הרבה יותר. בתעשיית הבידור הפופלרית ביותר בעולם, מכירים כבר בעובדה שהטלוויזיה האמריקאית היא המקום הנכון להיות בו כרגע - אם ברצונך להשיג התפתחות מקצועית, לעבוד עם האנשים המוכשרים ביותר וגם להסתדר לא רע מבחינה כלכלית. בעוד הקולנוע האמריקאי מטביע את עצמו ברימייקים גרועים ופריקוולים לסרטי קומיקס, הדברים המסקרנים והאיכותיים ביותר נעשים על המסך הקטן.

» אמי 2014: כל המועמדים» צפייה ישירה: כל החדשות החמות בטלוויזיה» עונת הסתיו בטלוויזיה האמריקאית

קברניטי הטקס הבינו מזמן לאן הרוחות נושבות הרוחות, ונתנו השנה מקום גם לסדרות פופולריות ואהובות ("משחקי הכס", "בנות") כדי למשוך גם את הקהל הצעיר, המשכיל והמעריץ שעוקב אחריהן בדבקות ברשתות החברתיות. אבל עם כל הכבוד למועמדויות שמחולקות ביד רחבה – מי ייקח הביתה את האישה המוזהבת?

הקומדיה הטובה ביותר

מועמדות:המפץ הגדוללואימשפחה מודרניתכתום זה השחור החדשעמק הסיליקוןויפ

מי צריכה לזכות: "כתום זה השחור החדש". הסדרה שייכת לדור החדש של סדרות הטלוויזיה. היא נוצרה על ידי נטפליקס ולא על ידי אחת מהרשתות הוותיקות, היא שוחררה לאוויר הרשת במלואה ובכך התאימה את עצמה להרגלי הצפייה של הדור הנוכחי. בנוסף, היא בעיקר לא מפחדת להשתמש בעירום פרונטלי, אלימות והומור כדי לספר סיפור (ולא סתם כרקע, לידיעת החברים מ"משחקי הכס'"). היא סדרה אינטיליגנטית, חדה ומשעשעת שמצליחה גם לנסח אמירה על המרחב שבה היא מתקיימת בלי לדחוף לנו את זה בגרון. בקיצור, מתי כבר העונה השלישית?

מי תזכה: "משפחה מודרנית". למרות מה ששופטי האמי אוהבים לחשוב על עצמם, הם לא פחות מקובעים ומיושנים מהאקדמיה שבוחרת את פרסי האוסקר. "משפחה מודרנית" (שבעבר זכתה בתשעה פרסי אמי, שלושה מהם על הסדרה הטובה ביותר) היא הבחירה הסחית, הבטוחה וחסרת הסיכון.

בסוף הסחים מנצחים. משפחה מודרנית (צילום: צילום מסך)

הדרמה הטובה ביותר

מועמדות: שובר שורותדאונטון אבימשחקי הכסמד מןבלש אמיתיבית הקלפים

מי צריכה לזכות: "שובר שורות". זה קורה להם לפעמים, לקשישים בועדות הפרסים. הם מזהים מגמה, באזז או שמועות מהרשתות החברתיות, ומחליטים לתת לאחת מהסדרות הלא-שגרתיות להיכנס להיכל הקודש של המועמדויות המצוחצחות והנקיות. שובר שורות שהסתיימה השנה בשמיטת לסתות קולקטיבית, כתובה באופן מופתי והצליחה לייצר רגעים שהקשו על הנשימה. אבל כמו שוולטר וויט ידע מהתחלה, גיבורים כמוהו לא מנצחים בסוף, הם רק זוכים להיות מועמדים.

מי תזכה: "בית הקלפים". האמריקאים התאהבו בשנים האחרונות בסדרות פוליטיות שקורעות את המסכות מעל נבחרי הציבור שלהם, ומציגות אותם במלוא עליבותם, בליווי תחמנותם ותאוות הבצע שלהם. "בית הקלפים'" (גם של נטפליקס) אפשרה לקווין ספייסי ולרובין רייט ללהטט עם השורות הכי טובות בטלוויזיה, ולשאול את האומה הגדולה ביותר בעולם איך באמת מתנהלים העניינים בגבעת הקפיטול ובבית הלבן. סביר להניח שהם ירצו להגיד תודה.גיבורים כמו וולטר לא מנצחים בסוף. שובר שורות (צילום: צילום מסך)

המיני סדרה הטובה ביותר

מועמדות:אימה אמריקאיתפארגובוני וקליידלות'רטרמיי

מי צריכה לזכות: "אימה אמריקאית". לריאן מרפי יש את נקודות החולשה שלו ("הנורמלים החדשים", "גלי") ואת נקודות החוזקה שלו ("ניפ טאק") אבל אין ספק ש"אימה אמריקאית" היא הסדרה שהוא הכי נהנה לעשות. עם כמעט אותו קאדר שחקנים, ג'סיקה לאנג המופלאה, קאתי בייטס המפחידה וסיפורים שגורדו מתחתית סיפורי המיתולוגיה האמריקאית, הוא מצליח לייצר סדרה שחייבים לראות ברצף, בחושך, בשישי בערב – או לא לראות בכלל. עונת הכישוף התמקדה במכשפות בניו אורלינס והצליחה להיות גם מצחיקה, גם פמיניסטית וגם מטרידה ביותר. בקיצור תענוג.

מי תזכה: "פארגו". למרות שהיא לא חפה מפגמים, "פארגו" היא סדרה טובה מאד. היא מצחיקה לעיתים, בילי בוב תורנטון עושה בה תפקיד מצוין, היא מבוססת על סרט מצליח של שני יוצרים אהובים שכבר עוטרו בפרסים, ולמרות האפיל האינדי שלה והטון האיטי והמדהד, הרבה אמריקאים התחברו אליה בקלות. בקיצור, הבחירה הבטוחה.

השחקנית הטובה ביותר בקומדיה

מועמדות:לינה דנהאם - בנותאידי פאלקו - האחות ג'קיג'וליה לואי דרייפוס - ויפמליסה מקרת'י - מייק ומוליאיימי פולהר - מחלקת גנים ונוףטיילור שילינג - כתום זה השחור החדש

מי צריכה לזכות: אידי פאלקו.יש לה בבית כבר ארבעה פרסי אמי על "הסופרנוס" ואחד על "האחות ג'קי" ומועמדויות מלוא החופן, ועדיין היא מתבלטת בגדול מול שאר המועמדות. אולי בגלל ש"האחות ג'קי" מאפשרת לה לנוע בקלילות יחסית בין המנעד הדרמטי והקומי, אולי כי אפילו הרגעים הרומנטים המעטים שמפרגנים לה מכווצצ'ים לך את הלב ואולי כי היא פשוט שחקנית נהדרת.

מי תזכה: לינה דנהאם. בהנחה הקלושה שהפרס שוב לא יילך לפאלקו, יש סיכוי שדנהאם, שהוכנסה לרשימה כטיזר היפסטרי שמטרתו למשוך צעירים למסך, תיקח את הפרס. רק על סצנות העירום הבוטות, הפיכת ברוקלין רבתי לאזור הכי אופנתי בטלוויזיה וסצנת הסיום של העונה השלישית – מגיע לה. הבחירה ההיפסטרית. לינה דנהאם (צילום: צילום מסך)השחקן הטוב ביותר בקומדיה

מועמדים: לואי סי קיי - לואידון צ'ידל - בית השקריםריקי ג'רוויס - דרקמאט לבלנק - אפיסודסוויליאם ה. מיסי - חסרי בושהג'ים פרסונס - המפץ הגדול

מי צריך לזכות: ג'ים פרסונס. שלדון קופר הוא דמות שבאה פעם ביובל, על סף האספרגר, חסר מיומנויות חברתיות ועוד בסדרת להיט שחתומה למספר עונות בלתי נגמר (ושחקניה מתוגמלים בהתאם). פרסונס, שלא שיחק במשהו משמעותי לפני כן, הפך למוקד הזדהות עבור חנונים באשר הם ועשה זאת בחן ובמקצועיות שהקנו לו מועמדות ראשונה ובצדק. ולו רק למען השלדונים של העולם.

מי יזכה: מאט לבלנק. "אפיסודס" איבדה אי שם בעונה הראשונה את הרעננות, הברק והאמירות החדות על התעשייה שממנה צמחה, אבל לבלנק ממשיך לתת עבודה. בתפקיד עצמו, עם שפע הומור עצמי וקריצה לכל השחקנים שלא מזדקנים בחן בתעשייה – הם ירצו לזרוק לו עצם או שתיים.

השחקנית הטובה ביותר בדרמה

מועמדות:ליזי קפלן - הסקס של מאסטרסקלייר דיינס - הומלנדמישל דוקרי - דאונטון אביג'וליאנה מרגוליס - האישה הטובהקרי וושינגטון - סקנדלרובין רייט - בית הקלפים

מי צריכה לזכות: ליזי קפלן. היתרון הבולט של "הסקס של מאסטרס" הוא ליזי קפלן.עם מותניים בלתי אפשריות, עיניים שניתן להבחין בהן מהחלל ומשחק עוצר נשימה, היא מצליחה להציל את וירג'יניה מקלישאות בולטות בתסריט. קפלן היא שחקנית שיכולה לנוע בזהירות בין דמות של אישה אסרטיבית למאהבת נושאת קלון, ועדיין להישאר אמינה. חוץ מזה, סצנות העירום שלה הם הדבר הכי מחרמן כרגע בטלוויזיה בכבלים.

מי תזכה: רובין רייט. האמריקאים גילו את רובין רייט מחדש. מי שהייתה כוכבת "הנסיכה הקסומה" ו-"פורסט גאמפ", זכתה לתהילה מחודשת בזכות תספורת חדשה ותפקיד אכזרי.יש לה הבעות פנים שמסותתות בקרח, מילים שנמדדות בקפידה ומלתחה ששווה למות בשבילה. רייט, האמזונה החדשה של הטלוויזיה האמריקאית, ראויה לכל פרס שתיקח הביתה.

משחק עוצר נשימה. ליזי קפלן (צילום: AP)

השחקן הטוב ביותר בדרמה

מועמדים: בריאן קרנסטון - שובר שורותג'ף דניאלס - חדר החדשותג'ון האם - מד מןוודי הרלסון - בלש אמיתימת'יו מקונוהי - בלש אמיתיקווין ספייסי - בית הקלפים

מי צריך לזכות: וודי הרלסון. נכון, מתיו מקונוהיי ייקח את הפסל הביתה, אבל דווקא הרלסון הפתיע ב"בלש אמיתי". גבר שבור, כואב עם אמיתות מוחלטות ודרכי פעולה שנחרשו כבר אלפי פעמים, שנאלץ להשתנות ולהתאים את עצמו לשותף הלא-שגרתי שלו כדי להגיע לאמת. מערכת היחסים שלו עם אשתו ובנותיו נבנתה בלבני קרקר רק כדי להתפרק מול עיננו, ותהליך ההתבגרות שלו מול המסך נעשה בצורה כל כך משכנעת, שצריך להפוך אותו לשיעור בבתי ספר למשחק.

מי יזכה: מתיו מקונוהיי. זו הייתה השנה של מקונוהיי. משחקן מחוטב וחצי עירום בקומדיות רומנטיות דרגה ז', הוא הפך להיות הבייבי החדש-מחודש של הוליווד. הוא לקח כבר אוסקר השנה על "מועדון הלקוחות של דאלאס" וגם החבר'ה של האמי ירצו לצ'פר אותו, כדי שהמדף בסלון יראה מושלם. וודי או מתיו? בלש אמיתי (צילום: Yes)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בקומדיה מועמדות:אליסון ג'ייני - ממיג'ולי בואן - משפחה מודרניתקייט מלגרו - כתום זה השחור החדשקייט מקינון - סאטרדיי נייט לייבאנה שלומסקי - ויפמים ביאליק - המפץ הגדול

מי צריכה לזכות: אליסון ג'ייני. אם אנשי האקדמיה יודעים מה טוב בשבילם, הם יעלו אותה לבמה ויתנו לה את הפרס על "ממי" (אבל כולנו נדע על מה באמת - על התפקיד ב"הסקס של מאסטרס"). היא שחקנית רגישה, פגיעה ויוצאת דופן שמצליחה לקרוע לך את הלב ואפילו לא להבין שהיא עושה את זה. צ'פרו אותה.

מי תזכה: ג'ולי בואן. כי היא זכתה בו כבר פעמיים, כי היא עושה תפקיד סביר. כי באמי לא אוהבים להשתגע יותר מדי, וכי היא תראה טוב בשמלת סטרפלס.

שחקן המשנה הטוב ביותר בקומדיה מועמדים:אנדרה ברואר - ברוקלין 9-9אדם דרייבר - גירלזג'ס טיילר פרגוסון - משפחה מודרניתטיי בורל - משפחה מודרניתפרד ארמיסן - פורטלנדיהטוהי הייל - ויפ

מי צריך לזכות: אדם דרייבר. צריך הרבה אומץ כדי להמציא מחדש את הדוש הגברי, אבל אומץ הוא לא משהו שחסר ללינה דנהאם, יוצרת "בנות". דרייבר מגלם את הרול מודל לכל הדושים באשר הם: נרקיסיסט, אנוכי ומתרץ הכל ב"אינדיבידואליות". דרייבר הצליח לנעוץ את השיניים בתפקיד שנראה על הנייר חד מימדי, ולהעביר אותו את המטרפוזה המלאה של 'פרינס צ'רמינג' - רק כדי לחשוף בסוף העונה השלישית שאנשים לא באמת משתנים. וכמה שחקנים שאתם מכירים יודעים לעשות את זה ועדיין לדגמן לגאפ?

מי יזכה: רק לא טיי בורל. עם כל השאר נסתדר.

שחקנית המשנה הטובה ביותר בדרמה

מועמדות:אנה גאן - שובר שורותמגי סמית' - דאונטון אביג'ואן פרוגט - דאונטון אבילנה היידי - משחקי הכסקריסטין ברנסקי - האישה הטובהכריסטינה הנדריקס - מד מן

מי צריכה לזכות: אנה גאן. עזבו שזה תפקיד חייה, שכנראה שהיא לא תקבל עוד הזדמנות, ושזו מחווה נחמדה לסדרה ששינתה את הטלוויזיה. תסתכלו רגע על גאן. מישהי שקיבלה את תפקיד האישה המנחסת, המעצבנת, הנודניקית והבוגדנית - וסיימה את הסדרה כשחצי אומה מאוהבת בה. להצליח לשמור על רמות זהות של פחד-חרטה-יראה-גאווה לאורך חמש עונות מפרכות ולהחזיק את הצופים על קצה הכורסא מבלי לוותר לנו לרגע? רק על זה מגיע לה תואר אם השנה. אבל חשוב לזכור שגאן זכתה בפרס על תפקידה כסקיילר וויט בשנה שעברה.

מי תזכה: לנה הידי. אנשי האמי יודעים כי לא מספיק להמטיר על "משחקי הכס" 19 מועמדויות (עם רוב לקטגוריות טכניות) כדי לרצות את המעריצים השרופים. לנה הידי, המלכה סרסיי בשבילכם, היא זוכה שכולם יוכלו לחיות איתה בשלום. היא לקחה תפקיד מיניפולטיבי, סקסי, פמיניסטי ואכזרי והפכה אותו לשלה והיא חורשת מספיק טוקשואוז (בתספורת קצוצה, ברונטית ומרעננת) כדי לזכות ולהביא את הגביע לווסטרוז.

תביא את הגביע לווסטרוז? לנה הידי (צילום: Yes)שחקן המשנה הטוב ביותר בדרמה

מועמדים:אהרון פול - שובר שורותג'ים קרטר - דאונטון אביפיטר דינקלג' - משחקי הכסמנדי פיטינקין - הומלנדג'ון וויט - ריי דונובןג'וש קארלס - האישה הטובהמי צריך לזכות: ג'ון וויט. וויט, תשאלו את ההורים שלכם, כבר עשה פה סיבוב די ארוך בתוך סמל סקס, ואסף אוסקרים ושות' באותה מהירות שאתם רצים למרחב המוגן. אחרי שבעשור האחרון הוא שיחק בתפקידים בינוניים בשוברי קופות מצליחים ("רובוטריקים"), הוא חזר לעשות את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב: לקרוע לנו את המסך מבלי להתנצל. ב"ריי דונובן" הוא אסיר משוחרר ומזדקן, אכול חרטות לגבי הבנים שלו, שקרן, גנב, רוצח ועם אמות מוסר של חמאסניק ממוצע. הוא משחק מתוך חולשת הגיל והגוף, ומצליח לעשות בית ספר לכל שאר השחקנים שנולדו עשורים לפניו. מגיע לו.

מי יזכה: פיטר דינקלג'. לא בחסד, כי אם בזכות. דינקליג', שחקן קולנוע מוערך, מחזיק את משחקי הכס בביצים (מלמטה), יורק במומחיות את השורות הכי טובות בתסריט ומצליח להפוך חסרון ליתרון. לא סתם חצי אומה עצרה את נשמתה רגע לפני הקרב על חייו (כי לדמיין את הסדרה בלעדיו זה פשוט מיותר) ולא לחינם הוא אחת הדמויות האהובות בסדרה. תנו לטיריון לנצח! שידור ישיר של טקס האמי יועבר ב-29 באוגוסט בשעה 3:00 בכל ערוצי הסדרות