היועמ"ש תומך בעמדת רשות השידור כלפי תשדיר בצלם

הארגון פנה לבג"ץ לפני כשבועיים אחרי שרשות השידור פסלה את התשדיר, בו הוקראו שמות הילדים הפלסטינים שנהרגו בעזה. כעת מתברר שהיועץ המשפטי לממשלה קורא למחוק את העתירה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, תומך בפסילת תשדיר הרדיו של ארגון בצלם, כך נודע לפני זמן קצר. עמדת היועץ הוגשה לבג"ץ בהמשך לעתירה נגד פסילת התשדיר, שהגיש הארגון, ונמסר בה כי "במת שידורי הפרסומת אינה מתאימה לביטויים פוליטיים, כיוון שלא ניתן לקיים בה את דוקטרינת ההוגנות ולהבטיח בה איזון כמתחייב בשידור ציבורי".

כזכור, לפני כשבועיים פסלה רשות השידור את התשדיר שביקש הארגון לשדר ברדיו, בו יוקראו מקצת משמות הילדים הפלסטינים שנהרגו בעזה במסגרת מבצע "צוק איתן". מנכ"ל הרשות פסל את התשדיר וכך גם ועדת הערר שדנה בפסילה. בתגובה, פנה הארגון לבג"ץ, שם מסרה רשות השידור כי הסיבה לפסילה נעוצה בהיות התשדיר, הארגון ומסריו - פוליטיים, ועל פי כללי הרשות אין להתיר תשדירים בעלי גוון פוליטי.

כעת מתברר כי היועץ המשפטי לממשלה מחזיק בעמדה הדומה לעמדת הרשות וסבור כי על העתירה להימחק. "מידע אינפורמטיבי יבש יכול שיישא עמו מסר פוליטי שנוי במחלוקת", נכתב בהודעת היועץ המשפטי לממשלה. "מסר פוליטי טעון עשוי להישמע מן הטקסט היבש, מן ההקשר, העיתוי, הנסיבות, קהל היעד אליו מכוון התשדיר וכו".

Post by ‎בצלם‎.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ