יוצר "בלש אמיתי": "אין בסדרה גנבה ספרותית"

לאחר שוהאשם כי "שאל" רעיונות מסופרים אחרים, במיוחד מתומאס ליגוטי, הגיב ניק פיזולאטו: "המחשבות של ראסט קול 'אינן שייכות לסופר אחד מסוים'"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

היוצר של "בלש אמיתי", ניק פיזולאטו דחה טענות לפיהן דיאלוג של הדמויות הראשיות שלו נגנבו מיצירה קיימת. "אין כאן שום גניבה ספרותית", הוא אמר. "המחשבות של ראסט קול 'אינן שייכות לסופר אחד מסוים'". הוא אמר את הדברים לאחר שהתפרסם בבלוג כי הוא "שאל" מלים של סופרים אחרים, במיוחד מתומאס ליגוטי.

בכירי ערוץ HBO, המשדרים את הסדרה, כינו אותה "יצירה המתאפיינת במקוריות יוצאת דופן". "הסיפור, העלילה, הדמויות והדיאלוג הם כולם של ניק פיזולאטו", נאמר מהערוץ.
"רעיונות פילוסופיים עומדים לרשות כולם, כולל כותבי בדיון, ויש הרבה מאוד דוגמאות לכך מהעבר. אנחנו תומכים בסדרה ובכתיבה של פיזולאטו לגמרי".

פיזולאטו אמר על גיבור העונה הראשונה, שאותו גילם מתיו מקונהי, שהוא "פסימיסט אוטודידקט" וכי הרעיונות שהוא מאמין בהם לא שייכים לסופר אחד מסוים. כותב הבלוג מייק דייוויס, המגיב למחקר שנעשה על ידי ג'ון פדג'ט מאתר תומאס ליגוטי, טען ש"ציטוטים מדויקים" של הסופר ליגוטי שולבו בתסריטים של "בלש אמיתי". עוד אמר פיזולאטו כי נחשף אל הספרות של ליגוטי רק כשנאלץ לעשות כן, לדבריו.

בינתיים עלו וצצו שמות של כוכבים שישתתפו בעונה הבאה של הסדרה, שתכלול סיפור, עלילה ודמויות חדשות. בין השמות שהוזכרו נמצאים אלה של קולין פארל, וינס ווהן ואליזבת מוס. "בלש אמיתי" מועמדת ל-12 פרסי אמי. הטקס יתקיים בלילה בין ה-25 ל-26.

צילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ