הערב בטלוויזיה |

דמיון מופרע

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

לפעמים זקוקים לעוד שיבוט של עצמך כדי לעקוב אחר כל האירועים, השיבוטים והדמויות של "אורפן בלאק", סדרת המתח המדע בדיונית על נשים משובטות, שחוזרת הערב להוט-זון בעונה שנייה (כל פרקיה מוצעים מהיום בהוט וי-או-די), והיא מסתחררת במאורעות, פרטים והסברים. הדרמה הקנדית קלילה כסדרת נעורים ומותחת כסדרה למבוגרים, היא על שבע נשים משובטות, שאת כולן מגלמת טטיאנה מסלייני בכישרון רב.

העלילה מתחילה כאשר שרה מאנינג (מסלייני), יתומה בריטית שהגיעה לקנדה, עדה להתאבדות של אשה בתחנת הרכבת. אם לא היה די ברגע המטלטל הזה הרי שאחר כך היא מגלה כי האשה שקפצה למותה דמתה לה שתי טיפות מים.

מתוך "אורפן בלאק"צילום: Steve Wilkie / © Orphan Black P

מרגע מוזר זה העניינים רק נהיו מוזרים יותר. בחקירתה גילתה כי המתאבדת היא בת', שוטרת שהיתה עסוקה בחקירה סודית. את זהותה של בת' שאלה שרה כדי לפתור בעיות אחרות. במשך העונה גילתה עוד משובטות ברחבי אמריקה – אליסון, עקרת הבית, קאסימה המדענית (ואחרות גם מחוץ לאמריקה), ולקראת הסוף גם את רייצ'ל, משובטת בחליפה ושיער בלונדיני, שמנסה לחסל את אחיותיה לשיבוט ומנצלת את החבר של שרה, ושקודם לכן היה החבר של בת', במאמץ להשיג את יעדיה. כל מהלך של שרה בסדרה, ובפרק הראשון של העונה השנייה יש אין ספור כאלה, נועד לפתור בעיה מסוימת, אך מעורר בעיות חדשות. בעונה החדשה היא במירוץ תמידי, כשהקפוצ'ון על ראשה, נמלטת לה מאויביה הרבים, מתעמתת עם המנסים לפגוע בה ומנסה להבין מדוע. על הדרך היא מנסה לאחד את משפחתה – בתה קירה, וחברה הטוב כמו אח פילקס.

לבדה היא עושה פעילות של שלוש נשים, וזה מוזר כי היא יכלה לחלוק את מעמסת העבודה שלה עם תאומותיה לכאורה.

"אורפן בלאק". הוט זון, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ