יונה ויזנטל מונה לעורך הראשי של רשות השידור

ויזנטל אינו המינוי היחיד שעליו הוכרז היום. מהיום מנהל את הרשות כונס הנכסים הרשמי של המדינה, דוד האן, והוא מחזיק בכל סמכויות הניהול שלה. לצדו, ולצד ויזנטל, מונו עוה"ד דרור ויגדור ואמנון לורך ממשרד יגאל ארנון ושות', ותפקידם יהיה להסדיר את פירוק הרשות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

יונה ויזנטל מונה לעורך הראשי של רשות השידור בתקופת פירוקה. ויזנטל, עד לאחרונה סמנכ"ל התוכן ביס, הוא המינוי הראשון במסגרת פירוק רשות השידור והקמת תאגיד השידור הציבורי החדש. הוא יהיה אחראי להמשך ניהולה ולהמשך השידורים בתקופת המעבר.

ויזנטל אינו המינוי היחיד שעליו הוכרז היום. הבוקר פורסם חוק השידור הציבורי החדש ברשומות החוק וכך הוא למעשה נכנס לתוקפו. מהיום מנהל את הרשות כונס הנכסים הרשמי של המדינה, דוד האן, והוא מחזיק בכל סמכויות הניהול שלה במקום ההנהלה וכל מוסדות הרשות שפוטרו ופוזרו כולם. לצדו, ולצד ויזנטל, מונו עוה"ד דרור ויגדור ואמנון לורך ממשרד יגאל ארנון ושות', ותפקידם יהיה להסדיר את פירוק הרשות, כפי שמחייב נוסח החוק החדש. על המינויים נודע מהודעת הכונס לבית המשפט המחוזי בירושלים.

ויזנטל. המינוי הראשוןצילום: דודו בכר

כזכור, בסוף חודש יולי האחרון אישרה הכנסת בקריאות שנייה ושלישית את הרפורמה ברשות השידור. במסגרת השינוי, תסגר הרשות במתכונתה הנוכחית ותחתיה יפתח תאגיד שידור ציבורי חדש, שאמור להיות נקי מחוליי השידור הציבורי, ויעיל יותר. הוא יכלול שלושה ערוצי טלוויזיה - כללי, בערבית ולילדים ואת שמונה תחנות קול ישראל. הליך העברת החוק, שהוא הרפורמה הראשונה בתולדות רשות השידור מאז שנות ה- 60, אז נחקק החוק המסדיר את פעילותה, לווה בהתנגדויות רבות. עובדי הרשות הפגינו ונקטו צעדי מחאה וגם בדרג הפוליטי לעתים עמד החוק בסכנה. גם לאחר שעבר, טענו גורמים רבים ברשות, בקרב היוצרים ובתעשיית הטלוויזיה, כי הצלחתו קשורה במישרין למינוי העורך הראשי הראשון. רבים מהם יברכו בוודאי כעת על מינויו של ויזנטל.

ויזנטל הודיע על עזיבתו את תפקידו ביס לפני כחודש. הוא שימש כבכיר בטלוויזיה בכבלים מיום הקמתה, והיה אחראי בה על הקמת ערוצים ומיתוג, והיה מעורב בתוכניות טלוויזיה ישראליות רבות. בהכשרתו הוא רואה חשבון וכלכלן ועוד קודם לתפקידו ביס היה משנה למנכ"ל ומנהל הכספים של ערוץ הספורט.

כונס הנכסים הרשמי של הרשות, דוד האן, מסר: "כולי כבוד והערכה לפועלם של עובדי רשות השידור ותרומתם רבת השנים לשידור הציבורי בישראל יודגש כי על פי הנוסח הסופי של החוק נקבע כי בתקופה בה אנהל את הרשות, לא יתבצעו פיטורי עובדים בשל צמצומים והתייעלות, אלא רק מסיבות משמעת שאליהן אני מתכוון להתייחס בחומרה. אין בסמכותי להעביר מתפקידו עובד זה או אחר למעט נושאי המשרה שעתידם ברשות יבחן בימים הקרובים.

בחרתי ביונה ויזנטל לתפקיד העורך הראשי וכן להיות זה אשר אני מקנה לו את סמכויות הניהול השוטף של רשות השידור, לאחר שהתרשמתי מקורות חייו אשר הצביעו על היותו איש מקצוע רב ניסיון, רואה חשבון בהשכלתו, המשלב ידע והבנה בניהול ארגוני ופיננסי של גופי שידור בצד התמחות עמוקה בתכנים. הערכה כלפיו, כך למדתי, הינה רבה ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ