מעריצים ניחשו את הסוף של "משחקי הכס"

ג'ורג' ר"ר מרטין, מחבר הספרים שעליהם מבוססת סדרת הטלוויזיה, הודה כי השערות שפורסמו ברשת קולעות לסוף של שני ספריו שטרם הופיעו

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

ג'ורג' ר"ר מרטין, מחבר סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח", שעליה מבוססת הסדרה המצליחה של ערוץ HBO, "משחקי הכס", אמר בפסטיבל הספרות הבינלאומי באידנבורו כי יש מעריצים שניחשו בעצמם את הסוף של שני ספריו האחרונים "רוחות החורף" ו"חלום של אביב", שעוד לא יצאו לאור. הם פירסמו את השערותיהם באינטרנט ושם הוא קרא זאת.

"התחבטתי בנושא (של השערות שמועלות לרשת), כי אני רוצה להפתיע את הקוראים שלי", אמר מרטין, בדיווח של העיתון הבריטי "טלגרף". "אני שונא סיפורת צפויה. אני רוצה להפתיע ולענג את הקוראים שלי ולקחת אותם לכיוונים שהם לא ידעו לצפות מראש... אבל לפחות שניים מקוראיי הצליחו לקשור בין כל הרמזים ששתלתי בספריי ולהגיע למסקנה הנכונה. אז מה עלי לעשות? לשנות את הספרים? חשבתי הרבה על זה והגעתי למסקנה שלשנות את התוכנית המקורית שלי יהיה אסון, כי הרמזים כבר נשתלו. לכן פשוט אמשיך לי בדרכי. חלק מקוראיי, שלא קוראים את הפורומים — ולמזלי יש מאות אלפים כאלה — יופתעו. אחרים יגידו, 'אמרתי לכם את זה כבר ארבע שנים. אני יותר חכם מכם'".

מרטין. כבר שתלתי רמזים, אי אפשר לשנות

מרטין מתכוון להקדיש כעת יותר זמן לכתיבת "רוחות החורף" (Winds of Winter), שכן הוא לא כותב שום פרק בעונה החמישית של "משחקי הכס".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ