מור קומפני, עכבר העיר

היה ב"מתים לרגע", הדרמה היומית החדשה של HOT מונולוג אחד שתפס אותי. סלבה, אחד הסטודנטים בתוכנית המצטיינים של בית החולים כצנלסון, הסביר ליעל, סטודנטית נוספת, את עובדות החיים. השניים ישבו, כעוסים וממורמרים בגלל אהבות נכזבות, ותחושת אכלו-לי-שתו-לי כללית, עד שלבסוף אמר סלבה: "יש כאלה שלוקחים, יש כאלה שלוקחים מהם". וכך, ברגע אחד, הפכה דמותו של רופא צעיר וחתיך, כזה שעל פניו אין לו אף בעיה בחיים, לדמות שאפשר להזדהות איתה. על הרגע הכן הזה, שיצר רפליקה אמינה במיוחד, אחראי השחקן אדי קבטנר (26).

» מתים לרגע - כל הכתבותלמקרה שתהיתם, השם הוא ADI למרות שהוא נכתב בא' ובהחלט כדאי שתתרגלו אליו כי נדמה שתשמעו אותו הרבה בקרוב. כשרואים מישהו כמו קבטנר קשה להאמין שהוא מצליח להתחבר למונולוג כל כך מיואש ודרמטי כמו זה שמוזכר למעלה, אבל לטענתו, מדובר במונולוג קלאסי של מה שהוא מכנה "אדי של פעם". יש לו עיני אזמרגד מטמטמות, חיוך של יותר ממיליון דולר וגדוד מעריצות צעירות ששולחות לו לבבות ורודים ושאר לבלובים בפייסבוק, אבל קבטנר מסרב להתרגש מהתוספות ומעדיף את המנה העיקרית - המשחק והמקצוע. "זה חתיכת דבר מוזר, לא הכינו אותי לפרופורציות של זה", מודה קבטנר, "לפעמים אני לא יודע איך להתמודד עם כל זה". לאבא שלי יש תיאטרון

דבר אחד ברור למדי מהשיחות הקצרות שלי עם קבטנר - הוא פשוט בחור חמוד. באמת חמוד. אדיב, מנומס וישר באופן שכבר לא ניתן לצפות מגבר סטרייט שחי בתל אביב, נראה טוב, ויודע את זה. "את חייבת לזכור שלא תמיד הייתי יפה או כריזמטי", הוא מתעקש. "גם היום זה נראה לי מוזר להגיד כזה דבר, אני לא מתלונן אבל זה נשמע לי שחצני. בתור ילד הייתי מאוד ביישן וזה היה אחרת לגמרי". קבטנר עלה מרוסיה עם הוריו בתחילת שנות ה-90. אמו היא זמרת ומורה לפיתוח קול, אביו הוא סמנכ"ל לפרויקטים מיוחדים והפקות בתיאטרון גשר. התוצאה - ילד שנושם ואוכל את השואו ביז לארוחת בוקר. "ראיתי כל הצגה שהייתה אי פעם בגשר מאז שאני ילד", הוא מספר. "הכי אהבתי להסתכל על השחקנים הגדולים שחלקם כבר לא בחיים לצערי וחלקם זוכרים אותי מאז שאני צעיר". משם הדרך לסטודיו למשחק של ניסן נתיב הייתה ברורה. עם סיום לימודיו לוהק ל"הדיבוק" בבימויו של יבגני אריה, הספיק להנחות תוכניות בערוץ 9 ואז הגיעה "מתים לרגע", שבזכותה הוא מתארח בסלון של תושבי ישראל מידי ראשון - חמישי. בצילומי הסדרה, לדבריו, הבין באמת ובאופן מוחלט כמה הוא רוצה להיות שחקן: "נהניתי בטירוף. צילמנו לפני ארבעה חודשים ואני מתגעגע. בכל פעם שאמרו 'אקשן' היה לי ממש כיף". חלק מהביקורות טענו שיש לך מה ללמוד בכל הקשור למעבר מהתיאטרון למסך."בטח, לא שולל ומקבל את זה. אני גדלתי על תיאטרון והמון משמעת עצמית. אני קודם כל מוכן ללמוד ולהשתפר. בסדרה הבנתי שאני רוצה להיות שחקן ולא מנחה או משהו אחר ואני אעבוד קשה בשביל המקצוע". אביך בתפקיד בכיר בתיאטרון, זה שם אותך בעמדה שונה משל כל שחקן מתחיל. איך אתה מתמודד עם הביקורות על זה ועל האופן בו התקבלת לגשר?"הייתה ביקורת, והתייחסו לזה וכתבו דברים. בסדר. אני לא מתבייש במקצוע של אבא. לא מסתיר את העובדה שזה עזר לי כי יהיה צבוע מצידי להגיד שלא. מצד שני הלכתי ללמוד משחק במשך שלוש שנים אינטנסיביות בניסן נתיב, תמיד קראתי ולמדתי ועשיתי פיתוח קול והתעסקתי בזה ועברתי אודישנים. עצם זה שהגעתי לטלוויזיה גם מראה שעברתי דרך. תהיי בטוחה ששם יש הרבה מתמודדים ואף אחד לא עזר לי להכנס".ההורים בטח סיפרו לך על הקושי העצום במקצוע כזה. לא היה שלב שרצית להיות משהו אחר?"אף אחד לא דחף אותי למקצוע. הם הבינו שזה הולך לשם. בטח שלא הסתירו את הקשיים וחיינו את זה בבית. אני מאוד אוהב מוזיקה והיה שלב שרציתי להקים להקה. יש לי חיבור חזק לעולם הגיימינג אז גם עבר לי בראש להיות מתכנת, אבל המשחק היה בווליום גבוה יותר ובזה התמדתי". המשחק ניצח. אדי קבטנר ב"מתים לרגע" (צילום: אוהד רומנו)אדי קבטנר לראשות הממשלה

ב"מתים לרגע" קבטנר מגלם את סלבה, אחד הסטודנטים המבריקים בתוכנית המיוחדת לרפואה, בחור מופנם, ביישן וחסר בטחון עם נשים. כחלק מניסוי משונה ומסוכן המתגלה על ידי הסטודנטים, סלבה עובר שינוי שקבטנר טוען שעבר גם בחייו האישיים. "אין מה לעשות, עליתי לארץ והייתי על תקן הרוסי. כל הזמן הייתי הרוסי. היום זה ממש לא ככה, אבל אז? איפה. לא הייתי מקובל, אף אחת בכלל לא הסתכלה עליי, בנות זה משהו שהיה בגדר חלום". גם ב"מתים לרגע" לוהקת לתפקיד של בחור ממוצא רוסי."אבל הסדרה לא שמה את המוצא ללעג עם מבטא מגוחך או בדיחות בסגנון. אני גאה במי ומה שאני, אבל היום זה שאני רוסי לא מזיז או חשוב למישהו". כבר יש צרחות של מעריצות?"לא חויתי צרחות אבל כן, קוראים לי ברחוב. ים של הודעות בפייסבוק עם יותר לבבות מאותיות. צרפו אותי לאיזו קבוצה בפייסבוק שנקראה 'אדי קבטנר לראשות הממשלה' זה הרג אותי מצחוק".אני בטוחה שביבי ישמח לעזרה בזמנים כאלה.(צוחק) "אני ופוליטיקה זה כמו אש ומים".איך אתה מתמודד עם ההיסטריה סביבך?"אני בטח לא מתלונן. זה שונה מכל מה שאני יודע ומכיר. אני תמיד עונה, ובסבלנות, גם בפייסבוק אני משתדל לענות על הכל. אני באמת אסיר תודה לכולן הן חמודות ואני ממש לא לוקח את זה כמובן מאליו". מה הביא בחיים שלך את השינוי הזה - ההצלחה? הפרסום?"גדלתי, התפתחתי. אמרתי לעצמי שאף אחד לא יכול לדרוך עליי. נשארתי אדם שזוכר מאיפה הוא בא ומכיר תודה. פה בדיוק מגיע החיבור לדמות של סלבה". לאחרונה חודשתם לעונה שנייה. מה יקרה עם סלבה בהמשך?"לא קיבלתי את התסריט של העונה השנייה עדיין, אז לגביה אני לא יודע. בעונה הנוכחית - אסור לי לספר אבל אני יכול להבטיח שקורים דברים מטורפים ומעניינים". צפו בהצצה לפרק הבא, מתוך "מתים לרגע" באדיבות HOT:

"אף אחד לא נבחר כי הוא פרצוף יפה"
זו פעם ראשונה שקבטנר משתתף בדרמה יומית, עם שחקנים פופולרים כמו אגם רודברג, יובל סגל ועפר שכטר. הוא מדגיש את האווירה החמה על הסרט ומחוצה לו: "הסטיגמה היא ששחקנים לא מתקרבים זה לזה וזה ממש לא היה ככה. היינו קרובים מאוד. לכולם הייתה נכונות גדולה לעזור. עם אגם, שהיא מדהימה, היו דיונים שלמים על סצנות ומאיזה כיוון לבחון אותן". למי הכי התחברת על הסט?"כולנו היינו חברים, עם אגם היה לי קשר טוב. מאיסה (עבד אלהדי, משחק בסדרה את אסמא מ.ק) ואביגיל (הררי, משחקת בסדרה את יעל מ.ק) חברים טובים ונפגשים".מה אתה חושב על הטענה לפיה הסדרה דומה ליותר מידי דברים אחרים? יש את " Flatliners" של ג'ואל שומאכר מ - 1990 שהעלילה בו זהה לשל הסדרה, שכונתה בתחילת דרכה סדרה מקורית."לדעתי כבר עשו הכל וכל סרט או סדרה מבוססים על משהו שכבר נכתב ונעשה. אבל אנחנו בטח לא חיקוי זול. אני מוריד את הכובע בפני היוצרים והבמאים יואב ודורון פז, לא יכולתי לבקש חוויה חיובית יותר כטבילת אש".למרות שזה לא משהו שלא נעשה בעבר?"כן. בעיני האנשים האלה הם חלוצי המדע הבדיוני בארץ. זה שיש פה הפקת מקור שהיא לא דרמה משפחתית, או ריאליטי זה הישג, וכשפוגשים ז'אנר כזה בארץ זה מדהים". חלוצי המד"ב בארץ. אדי קבטנר ב"מתים לרגע" (צילום: צילום מסך) מה לגבי זה שכולם בסדרה פשוט יפים באופן קיצוני וזה פוגע באמינות?"יש הרבה יפים, אבל אף אחד לא נבחר כי הוא פרצוף יפה. אני יכול להגיד שיובל (סגל, מגלם בסדרה את ד"ר לנדאו מ.ק) היה ממש מנטור, הוא שחקן מדהים וכשאני הרגשתי חוסר בטחון והייתי מבואס הוא עזר לי. כל השחקנים בסדרה הם שחקנים מנוסים, עם קבלות, עם רזומה, שחקנים מדהימים שלא נבחרו רק בגלל המראה שלהם". חוץ מהעונה השניה של הסדרה, איפה עוד אפשר לראות אותך בקרוב?"עבדתי על הצגת ילדים עד לא מזמן. כרגע אני בחופשה ורגיעה. הייתי שמח להמשיך בטלוויזיה ובתיאטרון. אני חולם הכי רחוק שיש. הוליווד זו מילה גסה כרגע, אבל הכיוון הוא לגמרי חו"ל".במילים של סלבה- אתה מאלה שלוקחים או מאלה שלוקחים מהם?(צוחק) "תני לי רגע. סלבה של לפני השינוי זה אדי של לפני השינוי. אז כשהייתי קטן הייתי מאלה שלוקחים מהם. היום אני לא אדם כוחני, ואני בטח לא אדרוך על אנשים או אגזול ממישהו משהו. אבל כרגע- אני לגמרי מהלוקחים".