נחתם הסכם קיבוצי בערוץ 10

על פי ההסכם, שגובש בשלושת השבועות האחרונים, יעמוד הקיצוץ בשכר על 10 אחוז למשתכרים מעל 10,000 שקלים ועל 20 אחוז למשתכרים מעל 20,000, והוא יבוצע באופן מדורג על החלקים החורגים מסכומים אלה בלבד

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הסכם קיבוצי בערוץ 10 ובחדשות הערוץ. עובדי הערוץ אישרו היום את ההסכם שגיבשו ועד העובדים וההנהלה, הקובע את תנאי הקיצוץ בשכר בתקופת המשבר שבה מצוי הערוץ.

על פי ההסכם, שגובש בשלושת השבועות האחרונים, יעמוד הקיצוץ בשכר על 10 אחוז למשתכרים מעל 10,000 שקלים ועל 20 אחוז למשתכרים מעל 20,000, והוא יבוצע באופן מדורג על החלקים החורגים מסכומים אלה בלבד. כמו כן סיכם הוועד כי זוהי ההפחתה היחידה שתתבצע בשנה הקרובה וכי התוכנית תוגבל בזמן - מחצית הקיצוץ תושב בסוף השנה הבאה ועד 2016 ישוב השכר להיות כשהיה. הקיצוץ יבוטל במידה וערוץ 10 ירשום רווח. הישג נוסף שעליו דיווחו העובדים הוא צירוף יו"ר הוועד כמשתתף קבוע בישיבות הנהלת הערוץ, כדי לוודא ניהול שקוף. מאזניו הכספיים של הערוץ יחשפו בפני העובדים בכל שלושה חודשים, ובניגוד להתנגדות בעל השליטה בערוץ, יוסי מימן, ונציגיו בדירקטוריון, התחייבה ההנהלה לפעול להקצאת מניות לעובדים.

יוסי ורשבסקי. הודיע על כוונתו לבצע קיצוץ עמוקצילום: אוליבייה פיטוסי

כזכור, מצוי ערוץ 10 במשבר פיננסי עמוק, בהיעדר משקיע פעיל המוכן להזרים כספים לערוץ. באחרונה התחלף מנכ"ל הערוץ, רפי גינת, והמנכ"ל עד לפני שנתיים, יוסי ורשבסקי, שב לעמוד בראשו. עם כניסתו לתפקיד, הודיע על כוונתו לבצע קיצוץ עמוק. מתן חודורוב, יו"ר ועד עובדי ערוץ 10, מסר לעובדים בישיבה שבה נחתם ההסכם כי: "במצב הדברים המורכב שבו נמצא הערוץ, הגענו להישג שמאזן בין צרכי העובדים לבין המשבר שבו נמצאת החברה. להסכם זה הגענו, בין היתר, בזכות הדיאלוג ההוגן עם הנהלת החברה והגיבוי המלא שניתן לנו מארגון העיתונאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ