רותה קופפר

מנחה חדש, יום וחודש שידור חדשים, וכן הרבה סדרות חדשות ("בלש אמיתי", "פארגו") מאפיינים את טקס האמי ה-66, שיתקיים הלילה בלוס אנג'לס ויועבר בבלעדיות בערוצי הסדרות של יס (3:00 לפנות בוקר), ובשידור חוזר, ערוך ומתורגם בשלישי בערב ביס דרמה. מה עוד אפשר לצפות שיקרה בטקס היוקרתי הזה?

ראשית, הבטיח המנחה סת מאיירס, בעל תוכנית אירוח לילית משלו, ומי שהיה במשך 13 עונות בתוכנית המערכונים האמריקאית המפורסמת "סטרדיי נייט לייב" (גם היא כמו הטקס משודרים ברשת אן־בי־סי), יהיה מונולוג פתיחה משעשע, וגם בדיחות על חשבון הקהל. אבל אלה יהיו ברוח ספורטיבית ולא בסגנון הנשכני והפוגעני במתכוון של ריקי ג'רוויס בטקס גלובוס הזהב. "מאחר שהייתי מועמד ואורח בטקס האמי ואני יודע מה זה לשבת בקהל", הוא סיפר לעיתון "וראייטי", "עשר הדקות הראשון של הטקס הן החשובות ביותר אם רוצים שהקהל יצחק, כי ככל שהערב מתקדם יש שם יותר ויותר אנשים מאוכזבים".

סת מאיירס. מונולוג פתיחה משעשעצילום: אי־פי

הקהל הזה יכלול השנה הרבה מאוד כוכבי קולנוע. מאז שהטלוויזיה נהייתה אופציה קוסמת ומכובדת היא מושכת אליה יותר ויותר כוכבים, ואלה ממגנטים אל עצמם מועמדויות לפרסים. כך שעל הבמה כמחלקי פרסים, כמקבלי פרסים ועל הכיסאות באולם כאנשים שמצפים למעמד הזה אפשר יהיה למצוא את האלי ברי, מתיו מקונהי, ג'וליה רוברטס, וודי האלרסון, בילי בוב תורנטון ואחרים. כוכב קולנוע שלא יהיה בקהל הוא רובין ויליאמס, שהלך לעולמו לפני שבועיים. בילי קריסטל, גם הוא כוכב קולנוע, יגיש את המחווה לזכרו של ויליאמס, שהחל את דרכו בטלוויזיה.

לאחר שבשנה שעברה נמתחה ביקורת על אורך מחוות הזיכרון, יש להניח כי השנה מחוות הזיכרון יהיו קצרות ומתומצתות יותר. באופן כללי יהיו הנאומים על הבמה קצת יותר קצרים, וזאת משום שהטקס הזה, שגם כך מחלק פרסים ביותר קטגוריות מבכל טקס אחר (27 במספר), מחלק השנה אפילו פרס אחד יותר מבשנה שעברה – זאת מאז שהפרידו את קטגוריית המיני סדרה מהסרטים. פירוש הדבר שכל הנואמים יצטרכו לצמצם קצת את התודות המזויפות לאחרים בקטגוריה שלהם, ולהסתפק ב-40 שניות של אמירה מצחיקה ומעניינת. רווח נקי.

מה שלא צפוי להיות בטקס הוא התייחסות למסך השני, שנמצא בידי רוב הצופים. מאיירס מבטיח שלא יהיה סלפי בסגנון שעשתה אלן דג'נרס כאשר הנחתה את טקס האוסקר השנה. אך בהחלט יהיו אתרים כמו זה של האמי וזה של רשת אן־בי־סי, ואתר "הארץ", שלאורך כל הטקס ילוו אותו בפרשנות ובמידע חיוני.

עוד אפשר לצפות כי על הבמה יגיעו לקבל פרסים השחקנים של הסדרות "בלש אמיתי", "שובר שורות", "פארגו", "ויפ" ו"לואי" ו"הלב הרגיל", המועמדות לפרסי הדרמה, הקומדיה, המיני סדרה וסרט הטלוויזיה. אלה הסדרות עם המועמדויות הרבות והפייבוריטית בכלל. "משחקי הכס", השיאנית השנה במספר המועמדויות – 18 בסך הכל, גם היא צפויה לכבוש את הבמה.

אך הדברים הכי מעניינים בטקס הם דווקא הדברים הלא צפויים. הנאומים המצחיקים והמרגשים, ולעתים רחוקות גם הנוקבים, והפרסים הלא צפויים המוענקים למי שכל כך לא מגיע לו. הרגעים של הלוליינים באוויר שאולי ייפלו לרשת, שבשבילם כדאי לקום באמצע הלילה.

טקס האמי ה-66. ערוצי הסדרות של יס, 3:00 לפנות בוקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ