משרד התקשורת הפיץ את התזכיר לפיצול ערוץ 2

קשת ורשת אמורות לשדר מאפריל 2015 בערוצים נפרדים 7 ימים בשבוע, ובמצב החדש ערוץ 10 עלול להיסגר

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

משרד התקשורת, בראשות השר גלעד ארדן, הפיץ בצהריים את תזכיר החוק לפיצול ערוץ 2 לשני ערוצים נפרדים שפעולתם תוסדר ברישיון. על פי החוק הקיים פועלות בערוץ 2 שתי זכייניות, רשת וקשת, המחזיקות במשותף בחברת החדשות של ערוץ 2. על פי התזכיר, החל מ–1 באפריל 2015 תשדר כל אחת מהזכייניות בערוץ משלה, שבעה ימים בשבוע.

החוק מקדים למעשה את התאריך הסופי ליציאת קשת ורשת לערוצים משל עצמן, והוא שנוי מאוד במחלוקת על ידי הזכייניות עצמן. בחוק הישן אמור זיכיון ערוץ 2 לפוג באוקטובר הבא, ואם שתיהן תסכמנה על כך, יוכלו להאריך את שידוריהן המשותפים בערוץ 2 עד 31 באוקטובר 2017. על פי התזכיר החדש, תאריך היעד מתקרב ופרט לשידור הנפרד תחזיק כל זכיינית (שכעת תהיה בעלת ערוץ משלה) בחברת חדשות משל עצמה. רשת וקשת יוכלו להתמחר ביניהן על קניית חדשות 2 ויפוצו בחלק היחסי בתשלום ששילמו עבור הזיכיון, בשל קיצורו.

ארדן והערוציםצילום: איור : ליאו אטלמן

תזכיר החקיקה צפוי להתקבל בביקורת לא רק אצל הזכייניות אלא גם בערוץ 10. שוק הפרסום, גורסים בענף, אינו גדול דיו לפרנס שלושה ערוצים מסחריים, והצעת החוק מניחה למעשה את פירוקו של ערוץ 10 בסוף השנה הנוכחית ואף נועדה כדי לכסות על מצב שבו אחרי סגירתו יישאר המסך הישראלי כשעליו ערוץ מסחרי בודד ומונופוליסטי — ערוץ 2.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ