מני פאר נפטר ממחלת הסרטן בגיל 68

אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן הלך הבוקר מאיר פאר לעולמו, שלושה ימים לפני יום הולדתו ה-68. יו"ר אמי, יענקלה מנדל: "קיויתי שזה לא יגמר ככה. הוא היה איש נפלא וחבר טוב"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

השחקן, המגיש והעיתונאי מני פאר הלך לעולמו הבוקר (ד') בגיל 68. פאר ניהל בשנים האחרונות מאבק ממושך במחלת הסרטן, ואף דיבר בגילוי לב על התמודדותו עם המחלה בעמוד הפייסבוק שלו ובתוכנית "פנים אמיתיות" עם אמנון לוי. פאר נולד בשם מנחם באואר בשנת 1946 בקיבוץ תל יצחק וגדל בתל אביב. הוא בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב, והיה בעל תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב בתולדות האמנות ופילוסופיה. את דרכו החל בתיאטרון באר שבע ובית לסין. פאר הספיק לשחק בסרטים ישראלים קלאסיים רבים, ביניהם "סלומוניקו", "חסמבה ונערי ההפקר" ו"דמיונות". את דרכו העיתונאית החל פאר בקול ישראל ובערוץ הראשון. הוא הגיש והנחה תוכניות רבות, ביניהן "ממני מני", "שעה טובה" ו"סיבה למסיבה". ב-2010 החל לערוך את המגזין "יין גורמה & אלכוהול". בנוסף המשיך לעסוק בתחקיר ועיתונות ואף הנחה טקסים ואירועים טלוויזיונים רבים. בשנת 2013 חזר לתיאטרון עם המחזה "אלדורדו", בו שיחק את הקצין בוגנוב.

אחראי להנחייתן של תוכניות רבות. פאר בצילומי התוכנית "שעה טובה" (צילום מסך)בחודש אפריל האחרון העלה פאר לעמוד הפייסבוק שלו תמונה בראש חלק למשעי וכתב: "זה מהבוקר, אחרי הטיפול הכימותרפי השלישי. קרני, המלאך שלי שאני לא יודע איפה החביאה את הכנפיים שלה, אומרת שחבל שככה הגעתי לתספורת שהכי מתאימה לי. ממשיכים הכל כרגיל, רק עם לוק חדש... הסרטן המר עשה לי ראש מתוק". כך חשף בעצם את דבר מחלתו. פאר הותיר אחריו אישה, קרני, ושלושה ילדים. איגוד אמני ישראל שחרר הצהרה בעקבות פטירתו: "איגוד אמני ישראל ומשפחת אמני ישראל כולה מרכינה ראש היום בעקבות פטירתו של חברנו השחקן ואיש הטלוויזיה מני פאר". יו"ר אמ"י יענקל'ה מנדל הגיב: "מני היה קודם כל איש נפלא וחבר. פגשתי אותו ודיברנו לאחרונה, וקיוויתי שזה לא ייגמר ככה. מני היה גם שחקן מוכשר, ובתפקידו כמגיש בטלוויזיה תמיד ידע לתת במה וכבוד לחבריו האמנים. איגוד אמני ישראל משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך". הלוויתו של מני פאר תתקיים ביום שישי הקרוב בשעה 11:00 בבית עלמין ירקון.

ראיון שהעניק ל"כך היה" בערוץ הראשון לפני שבועות ספורים: