הערב בטלוויזיה |

להאיר פינה חשוכה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

בפתח הספר "המאהב", שכתב א.ב. יהושע, מספר המחבר על מודעה החוזרת שוב ושוב בעיתון ובה נאמר כי גיורא מייזלר נעלם ואמא ואבא מחפשים אחריו. בספר מפליג יהושע ודמיונו נודד. האם על חוף מרוחק כלשהו יושב גיורא, שלא חזר ממלחמת יום כיפור, שערו ארוך ומשוחרר והוא שותה משקה קל?

את הדף הזה קרא אחיו של גיורא, גילי מייזלר, כשהוא רועד בחדרו שבקטמנדו, 12 שנים אחרי שאחיו הגדול נעלם, והוא סובל מטריפ מתמשך שנגרם לו מאכילת מינון יתר של פטריות הזיה, שמעל לכל מעלה על פני השטח את הפצע הגדול, היעלמותו המסתורית של אחיו. הסרט "גחליליות", שישודר בערוץ 8 היום, הוא הזדמנות לצלול לסיפורם של האחים, של הוריהם ושל החברים שסבבו אותם. בעקיפין זו הזדמנות לצלול לטראומה איומה ולסימן שאלה שמעולם לא נפתר.

מתוך "גחליליות"צילום: גילי מייזלר

מייזלר ביים את הסרט על אחיו ועל מסע החיפושים המנטלי והמעשי אחר גורלו, והוא מפותל ומרתק. מייזלר מזגזג בין ראשים מדברים, של קרובי משפחה, חברים ולוחמים, המספרים על ההעלמות המיסתורית, שאולי קרתה בטנק בזירת קרב ביומה הראשון של המלחמה, ואולי קרתה ימים אחר כך, כשאת גיורא פגש חברו מילדות הרחק הרחק משם. בין לבין מתוארת בעדינות מלחמה נוראית, מלאת בלבול וחרדה ושבר משפחתי וגם אישי, שמתפרץ במקום הכי רחוק משם. זוהי ההזדמנות האחרונה לצפות ב"גחליליות", סרט ששידור הבכורה שלו היה בשנת 2009, לפני רדתו ממסך הערוץ.

"גחליליות", ערוץ 8, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ