מני פאר הובא למנוחות בבית העלמין הירקון

מאות מחבריו ושותפיו לעשייה הצטרפו אל בני משפחתו כדי לחלוק לו כבוד אחרון. "היינו צוחקים על כל נושא", ספד לו יגאל שילון. "בלוויית אביו של מני נולדה המסורת לצחוק בהלוויות"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מגיש הטלוויזיה והשחקן, מני פאר נטמן לפני זמן קצר בבית העלמין ירקון בפתח תקוה, בטקס מכובד ומרגש ובנוכחות כ- 250 איש ואשה שבאו ללוותו בדרכו האחרונה. פאר, שנקבר יום לפני יום הולדתו ה- 68, מת ביום רביעי השבוע ממחלת הסרטן.

רבים מהנוכחים בקהל היו פנים מוכרות, חבריו של פאר ומכריו משנים שבהן עבד ברשות השידור כמגיש תוכניות אירוח ובידור. בין הפנים המוכרות שנצפו בלוויה ניתן לציין את טוביה צפיר וגילת אנקורי, חני נחמיאס, אריק סיני, אלי ישראלי, דן שילון ויגאל שילון ועוד רבים. חברתו, יעל פז מלמד, ספדה לו, וכך גם בנו עופר וחברו יגאל שילון. "מני היה האיש הכי ציני, היינו צוחקים על כל נושא", אמר שילון. "בלוויית אביו של מני נולדה המסורת לצחוק בהלוויות. מני, סלח לי שאני משתמש בגוף שלישי, אך כך היית נוהג. עוד בחייהם נהג מני לפנות לאנשים בשם 'המנוח'. הוא אהב מודעות אבל, וכל בוקר היה פותח בעמוד מודעות האבל, סופר שמות שהוא מכיר ועל פי מפתח דרגת הקרבה היה מנתח איזה יום מחכה לו. ככל שדרגת הקרבה גדולה יותר, כך היום יהיה טוב יותר".

הלווייתו של מני פאר. ג'אז לבקשתוצילום: דודו בכר

"הכרנו בשנים הגדולות של ערוץ 1, כשכל מי שהופיע שם לא היה כוכב", נזכרה המגישה דליה מזור. "לא עבדה אז שיטת הכוכבות ואגו לא היה חשוב. מני היה איש שתענוג להיות במחיצתו, חכם ואינטליגנטי עם ידע עצום, ענווה וצניעות".

בהמשך, על קברו של פאר, שר לו חברו מוטי גלעדי תפילת "אל מלא רחמים". לפניה הזכיר כי הכירו לפני 50 שנה וחודש, כאשר התגייסו ביחד ו"מי היה מאמין שאעמוד כאן ואשיר לך אל מלא רחמים".

רגע אחרי שתמה הלוויה, בנעימת הג'אז summer time שנוגנה בקלרינט לבקשתו של פאר, עוד התגודדו בצדי הקבר חברים שניחמו אלו את אלו. טוביה צפיר סיפר על החיבור ביניהם, שהחל בלימודיהם בחוג הדרמה בתיכון, נמשך בנקודות מפגש שונות והתהדק כאשר החליטו להעלות ביחד שני ערבי סאטירה בשנות ה-80. "ההתקשרות הזאת לא התפרקה", סיפר צפיר. "היינו חברי נפש, אנחנו והמשפחות. כשבני הצעיר נולד, לא יכולתי לעמוד בזה והתקשרתי אליו. הוא יילד למעשה את בני וכששאלתי אותו איך הוא נראה הוא ענה שנולד לי צ'רצ'יל קטן".

אלמנתו של פאר קרני ואחד מבניו בבית העלמיןצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ