רשת מקצצת בהוצאותיה ומבטלת הפקות

בין התוכניות של זכיינית ערוץ 2 ששידורן נדחה או בוטל: "אקס פקטור", "משחקי השף" ו"רשת כלכלית"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

זכיינית ערוץ 2 רשת מקצצת בהוצאותיה, דוחה ומבטלת הפקות.

בהודעה שהוציאה לפני זמן קצר מנתה החברה כמה מההפקות שתוכננו להצטלם או לעלות לשידור בתקופה הקרובה ולא יעלו. כך למשל ריאליטי המוזיקה "אקס פקטור", תוכנית יקרה במיוחד שעונה שנייה שלה היתה מצויה בשלבי הפקה מתקדמים, נדחתה ומועד שידורה העתידי אינו ידוע כרגע. צילומי עונה שנייה של תחרות הבישול "משחקי השף", שאמורים היו להתחיל בקרוב, נדחו גם הם וכך גם שיבוץ עונה שנייה לקומדיה "שנות ה-80", ששידורה אמור היה להתחיל בקרוב. גם ההפקות "רד ודביר" ועונה נוספת לדרמה "בלתי הפיך" יידחו, וצילומי הפקה נוספת, של דרמה חדשה שיועדה לשידור בחורף הקרוב, יידחו אחרי שנתיים של פיתוח.

הגמר של "אקס פקטור"צילום: דודו בכר

ברשת הסבירו כי הסיבה לשינויים נעוצה בהפסדים הכבדים שספגה הזכיינית הקיץ בשל מבצע "צוק איתן", המסתכמים בעשרות רבות של מיליונים. בשל כך, נמסר מ"רשת", הוחלט גם לעכב את עלייתה לאוויר של עונה נוספת ל"בוס בהסוואה", שצילומיה הסתיימו כבר לפני חודשיים, ולערוך שינויים גם ברצועות שאינן פריים-טיים: תוכניתו של נסים משעל, שהיתה אמורה לחזור מפגרה אחרי החגים, לא תשוב למסך וכך גם "רשת כלכלית", תוכניתה של שרון כידון, שכזכור ירדה מהמסך בהוראת הרשות השנייה לאחר שנתפסה במכירת אייטמים.

בנובמבר הקרוב אמורה הזכיינית לעבור לשידור של ארבעה ימים בשבוע, עניין הכרוך בגידול בהוצאותיה. במקביל פורסם בשבוע שעבר תזכיר החוק שיזם מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד, שלפיו ייאלצו זכייניות ערוץ 2 להיפרד מהערוץ ולהתפצל לשני ערוצים נפרדים, מהלך הכרוך בעלויות כבדות, שרשת מתנגדת לו רשמית. "אנו מצרים על צעדי ההתייעלות הקשים שעלינו לבצע בימים אלו", נמסר בהודעת הזכיינית. "ספגנו הפסדים קשים אשר מצריכים מאתנו לבצע שינויים והתאמות בתזרים המזומנים של החברה וכתוצאה מכך גם בלוח השידורים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ