מספר שיא של תלונות נגד קשת בגלל "אמא מחליפה"

הצופים מחו נגד שידור הפרק אתמול שכלל אמירות נגד יוצאי חבר המדינות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

יותר מ-150 תלונות הצטברו ברשות השנייה מאז אמש בשעות הערב, במחאה נגד פרק בתוכנית "אמא מחליפה" ששידרה זכיינית ערוץ 2 קשת. על פי הודעת הרשות השנייה, מספר שיא של צופים זועמים מחו נגד שידור הפרק שכלל אמירות נגד יוצאי חבר המדינות והתנהגות שאותה כינו הצופים "התעללות רגשית" "השפלה" ו"זלזול".

"אמא מחליפה" היא תוכנית שבה אמהות מחליפות בתים במשך כמה ימים. בתחילה כל אם מתבוננת ומאמצת א הנהוג בבית אליו הגיעה. בהמשך, על בני הבית לאמץ את החוקים והנורמות ההתנהגותיות אותם היא מביאה עמה. מטבע הדברים, השוני בתפישות החיים והגישות השונות מוביל לעימותים, אלא שבתוכנית ששודרה אתמול נדמה שנחצה גבול. אחת הנשים, ממוצא רוסי, ספגה בבית שאליו הגיעה התנהגות שאותה הגדירו הצופים כ"פוגענית, אלימה ומשפילה". בהודעת הרשות השנייה נמסר כי צופים הלינו על אי־התערבות ההפקה ועל כך שההתנהגות לא גונתה.

מקשת נמסר בתגובה: "'אמא מחליפה' מייצרת מפגש בין משפחות מרקע שונה. מדובר בתוכנית לא מתוסרטת והמשפחות שבחרו להשתתף בה הביאו את הווייתן האמתית והאותנטית למסך. לעתים, כפי שקרה בפרק ששודר אמש, השוני בין שתי המשפחות מובהק עד שהמפגש נעשה טעון במיוחד ומציב מראה מול ההבדלים העמוקים של חלקים שונים באוכלוסייה הישראלית. בתוך כך, עולות שאלות אמתיות של רב תרבותיות: עד כמה אנו מקבלים את מי ששונה מאתנו ועד כמה אנחנו מכבדים איש את מקומו של האחר ואת זהותו כחלק מהחברה הישראלית. גם כשהתשובות קשות והמראה הניצבת מולנו שונה, יש חשיבות לעצם ההתבוננות בנקודה הזו. לא היתה כל כוונה לפגוע ברגשות הצופים ואנו מצרים אם נעשתה פגיעה כזו".

מתוך "אמא מחליפה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ