תוכנית הסאטירה "היהודים באים" אושרה לשידור

לצד ההודעה על שיבוץ התוכנית שעוררה מחלוקת, הודיעה רשות השידור לפני זמן קצר גם על ההחלטה להפיק את תוכנית הסאטירה של חבורת "לאטמה", המזוהה עם הימין

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

כשנה אחרי שהיתה אמורה לעלות על מסך ערוץ 1 שובצה סוף סוף תוכנית הסאטירה "היהודים באים" בלוח השידורים. התוכנית, שנגנזה, תשובץ על מסך הערוץ אחרי החגים. לצד ההודעה על שיבוצה, הודיעה רשות השידור לפני זמן קצר גם על ההחלטה להפיק את תכנית הסאטירה של חבורת "לאטמה", המזוהה עם הימין. התוכנית תשובץ זמן קצר אחרי סיום הקרנת 13 פרקי "היהודים באים".

את "היהודים באים" יצרו אסף בייזר ונטלי מרכוס, בשיתוף שורה של כותבים, ומשתתפים בה יעל שרוני, מוני מושונוב, יוסי מרשק, עידו מוסרי ויניב ביטון. היא מורכבת ממערכונים קצרים וסאטיריים בחלקם, על ההיסטוריה היהודית מתקופת התנ"ך. למרות שהיא אושרה להפקה, צולמה, נערכה והוכרז על שיבוצה כבר לפני יותר משנה, החליט יו"ר רשות השידור דאז, אמיר גילת, לא לאשרה לשידור. ההחלטה היתה קשורה לסערה התקשורתית שקמה בעקבות שידור פרומו לתוכנית, המציג "קלטת ילדים" בכיכובם של יגאל עמיר, ברוך גולדשטיין ויונה אברושמי, המזמרים "אני תמיד נשאר אני - רוצח ימני". מאחורי הקלעים העלו היו"ר והמנכ"ל דאז, יוני בן מנחם, טענות סותרות, הקשורות לנסיבות הגניזה ולנושאים שעליהן התוכנית מלגלגת. כל זה קרה בחודש ספטמבר שעבר. כעת, אחרי חילופי הכוחות ברשות - חוק הרפורמה שעבר ומינויו של יונה ויזנטל כעורך הראשי — אושר שיבוצה.

מתוך "היהודים באים". זווית שונהצילום: מיכל אפרתי

כאמור, שיבוץ התוכנית נעשה לצד אישור יציאתה להפקה של תוכנית סאטירה המזוהה עם הימין, של חבורת ההומור "לאטמה". זו תהיה תוכנית הסאטירה הראשונה המוגדרת "ימנית" במתכוון, ונדמה שברור שההכרזה על הפקתה ושידורה אחרי "היהודים באים", נועדה להכחיש טענות על הטיה פוליטית.

ויזנטל אמר: "שתי תכוניות הסאטירה, 'היהודים באים' ו'לאטמה', הן תוכניות סאטירה מזוויות שונות, אשר יעשירו את לוח השידורים של הערוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ