ויולה דייוויס: עדיין מציעים לשחקנים שחורים את תפקידי "עלובי החיים ועוזרות הבית העליזות"

דייווייס מככבת בסדרה החדשה "איך לרצוח ולא להיתפס"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

ל אף מספר השיא של המועמדויות לפרסי אמי בתחום המשחק לשחקנים אפרו-אמריקאיים השנה, טוענת ויולה דייוויס, שחקנית שחורה והכוכבת של הסדרה החדשה של שונדה ריימס, "איך לרצוח ולא להיתפס" ("How to Get Away with Murder"), כי עדיין מציעים לשחקנים שחורים את תפקידי "עלובי החיים ועוזרות הבית העליזות". דבריה אלה מופיעים במאמר של "ניו יורק טיימס מגזין".

"כשאני מקבלת את מנת היום של עוף מטוגן אני אמורה להתענג עליו כאילו היה פילה מיניון", היא אומרת על התפקידים שמציעים לה. "יהיו לך שלוש או ארבע סצינות, שבהן תצטרכי להציג את המיטב שלך, ותקבלי עליהן המשכורת הקטנטנה שלך ואז תהיי רעבה עד לתפקיד הבא שלך, שיהיה בדיוק אותו הדבר".

ויולה דיוויסצילום: אי־פי

דייוויס טוענת שתפקידה החדש - הסנגורית המסתורית אנליס קיטינג בסדרה חדשה - היא בגדר אנומליה בשביל שחקנית כהת עור. מדובר בתפקיד מורכב ויוצא דופן. "אני לא רואה אף אחד כמוני בטלוויזיה בתפקיד כזה. ואל תזכירו לי את האלי ברי או קרי ואשינגטון", היא אוnרת על שתי שחקניות אפרו-אמריקאיות אחרות במרכז של סדרות. "אם הסדרה מצליחה זה בגלל המוכנות של הצופים לקבל אשה בגיל מסוים וצבע מסוים", היא מרמזת לכך ששתי השחקניות האחרות בהירות ממנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ