הרשות השנייה פתחה בתהליך הפרה נגד "אמא מחליפה"

אחרי מספר שיא של תלונות נגד קשת והתכנית "אמא מחליפה" החליטה הרשות השנייה על פתיחה בתהליך הפרה שעשוי להסתיים בקנס לזכיינית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

אחרי מספר שיא של תלונות על התכנית, פתחה הרשות השנייה בהליך הפרה נגד זכיינית ערוץ 2 קשת ונגד התכנית "אמא מחליפה", ששודרה בשבוע שעבר.

הפרק המדובר עורר את זעמם של צופים רבים, שפנו בתלונה לרשות השנייה, בשל התבטאויות גזעניות, פוגעניות ומשפילו שהיו בו. 150 תלונות התקבלו בעניין בתוך כ-24 שעות משידורים התכנית ומספרן הצטבר ל-440 עד כה. כעת החליטה הרשות על פתיחה בהליך הפרה שעשוי להסתיים בקנס לזכיינית.

מתוך "אמא מחליפה"

"אמא מחליפה" היא תכנית בה מתחלפות ביניהן אמהות למשך כמה ימים, זו בביתה של זו. בימים הראשונים עליהן למלא אחר חוקי הבית החדש ובהמשך הן כופות את חוקיהן על הבית. בפרק ששודר בשבוע שעבר הטיח אב אחת המשפחות באם ממוצא רוסי אמירות שאותן הגדירו המתלוננים לרשות השנייה כ"גזעניות ופוגעניות" וחרצו כי טוב היה אילו קשת היתה גונזת את הפרק.

מקשת נמסר: "'אמא מחליפה' הינה תכנית במסגרתה משפחות נפגשות לראשונה ונחשפות להבדלי תרבות ותפיסות חיים שונות. כפי שקורה פעמים רבות, מתגלים פערים ושסעים המשקפים במידה רבה את החברה הישראלית. אמא מחליפה היא תכנית שאינה מתוסרטת והמשפחות שבחרו להשתתף בה הביאו את הווייתן האותנטית למסך. הפרק ששודר ברביעי האחרון העלה סוגיות כואבות שעוררו סערת רגשות בקרב קהלים רבים. אכן התקבלה פנייה בעניין מהרשות השנייה עליה נגיב בצינורות המקובלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ