"התיקון": סיפור מרושע ופיוטי על אסיר לשעבר

הסדרה הראשונה של ערוץ סאנדנס חוזרת לעונה שנייה וממשיכה ללוות את סיפורו של דניאל, ששוחרר מהכלא אחרי 19 שנה. גם הפעם צפויה הזדהות גדולה מצד הצופים

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

"התיקון", הסדרה הראשונה של ערוץ סאנדנס, חוזרת ביום רביעי הבא (24.9) לוי־או־די של הוט לעונה שנייה, ממגנטת וחונקת בגרון מתמיד. העונה הראשונה והקצרה של הסדרה של ריי מקינון הסתיימה כאשר דניאל (איידן יאנג) הוכה מכות נמרצות. את העונה השנייה, שתהיה בת עשרה פרקים (ואחד מהם נקרא "מזל טוב" בעברית, לא שפה שכיחה בעיירה פולי שבג'ורג'יה שבה מתרחשת הסדרה) הוא פותח בבית החולים.

עונתה הראשונה של הסדרה תיארה שישה ימים בחייו של האסיר המשוחרר שהורשע באונס ורצח חברתו מהתיכון, ובשל ראיות של די־אן־אי שוחרר לאחר 19 שנה בכלא, שמהן ריצה רבות בבידוד מוחלט בתא הנידונים למוות. בנוסף לנקודת מבטו של דניאל, בתוך הכלא ומחוצה לו, האירועים מוצגים גם דרך עיניהם של בני המשפחה הקרובה, אנשי העיירה, ואנשי החוק. כל אחד מתייחס באופן שונה לשחרורו, כאשר רוב בני המשפחה שמחים על כך, במיוחד אחותו אמנתה (אביגיל ספנסר, "מד מן"), ורוב בני העיירה לא.

בתחילת העונה החדשה מצטרפת נקודת מבט נוספת, זו של דניאל הנמצא בתרדמת, של מעמקי התת מודע שלו, של הזיותיו. גם ישנה מורכבות נוספת לתסבוכת שכבר קיימת, עוד נדבך של רשע, חיפוש אחר מי שפגעו בו. "הכל כאן כל כך מסובך", אומר דניאל.

אך לא רק מסובך ומרושע אלא גם יפה ואף פיוטי. לא יהיה מוגזם לומר ש"התיקון" חוגגת את החיים. למרכיב הזמן יש את התפקיד הכי משמעותי בה, הזמן שדניאל איבד, הזמן שעבר מאז שחרורו, הזמן שהוא בתרדמת, הזמן שנותר לאדם שמותו נקבע מראש על ידי המדינה לחיות. לכן יש רגעים בסדרה שפשוט מתבוננים בדניאל מתבונן בעולם, בענף גדול שנפל והתרסק על הקרקע. זה לא רק נשמע כמו הייקו, זה רגע של שירה.

מקינון, היוצר, מצליח לעטוף את הצופים ברקמה הזאת; ולהחיות את סיפורו של דניאל עד כדי כך שהסצנות בתאים הלבנים של אגף הנידונים למוות מעיקים, רגעי השחרור אדירים, והחשש כי אלה ספורים גדול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ