משדר מיוחד: הכתב שדיבר עם דאעש במעוזיו וחזר כדי לספר

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

הערב יתקיים בערוץ 1 משדר מיוחד של חטיבת החדשות על דאעש, ובו ישולב תחקיר של התוכנית "פנורמה" מרשת בי־בי־סי, המובא ממעוזי ארגון המדינה האסלאמית בעיראק. הכתב פול ווד הצטרף ללוחמים ושוחח איתם, ובין היתר שוחח עם הלוחמים האירופיים שהצטרפו לשורת ארגון הטרור.

במשדר יעלו לדיון הנושאים הקשורים להתחזקותה של התנועה. הוא יובא במשולב מכמה מוקדים בעולם: ירושלים, ואשינגטון, מוסקבה ולונדון. ינחה אותו אמיר בר שלום וישתתפו עודד גרנות, אורן נהרי ואחרים.

דגל דאעש. מתוך המשדר המיוחד בערוץ 1

"משדר מיוחד דאעש". ערוץ 1, 21:00

"התיקון": יפהפייה ומכאיבה

אם נדמה לצופים כי הסיטואציה המשפחתית שלהם מורכבת, הם מוזמנים להצטרף מחר למשפחתו של דניאל הולדן, גיבור "התיקון". העונה השנייה של הסדרה הראשונה של ערוץ סנדאנס חוזרת להוט וי־או־די, והיא כה יפהפייה ופיוטית ומכאיבה שאין מתאימה ממנה לצפייה מרוכזת בימי החג, ובכלל.

העונה הראשונה והקצרה של הסדרה של ריי מקינון הסתיימה כאשר דניאל (איידן יאנג) הוכה מכות נמרצות. את העונה השנייה, בת עשרה פרקים (ואחד מהם נקרא "מזל טוב" בעברית), פותחים בבית החולים, כשהוא שוכב מחוסר הכרה במיטת חוליו.

עונתה הראשונה של הסדרה תיארה שישה ימים בחייו של האסיר המשוחרר, שבשל ראיות של די־אן־אי מצא את עצמו מחוץ לכלא לראשונה זה 19 שנה לאחר שהורשע ברצח ואונס חברתו בתיכון. שנים רבות ממאסרו ריצה בבידוד מוחלט בתא הנידונים למוות. האירועים מוצגים דרך עיניהם של בני המשפחה הקרובה, אנשי העיירה, אנשי החוק ודרך עיניו שלו כמובן. כל אחד מתייחס באופן שונה לשחרורו, כאשר רוב בני המשפחה שמחים על כך, במיוחד אחותו אמנתה (אביגיל ספנסר, "מד מן"), ורוב בני העיירה לא.

מקינון, היוצר, טווה אריג עשיר ומעודן שמצליח לעטוף את הצופים ולהחיות את סיפורו של דניאל עד כדי כך שהסצינות בתאים הלבנים של אגף הנידונים למוות מעיקות ממש, רגעי השחרור שלו אדירים, וכל דבר בעולם נראה מעניין וגדול דרך עיניו.

"התיקון". הוט וי־או־די, מחר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ