הציצים של הטייסת הערביה בכוס הקפה של אובמה: צביעות הטלוויזיה האמריקאית

ג'ון סטיוארט מגיב לאירועי השעה, ועושה זאת בדרכו הטיפוסית ומעוררת המחלוקת; 2 פרקים. צפיית חובה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

בתוכנית "הדיילי שואו עם ג'ון סטיוארט" ביום חמישי האחרון, התייחס המנחה לשידור קטע שעורר מחלוקת: כתבה על קבוצת הפוטבול "הרד סקינס (Red Skins – אדומי העור).

הכתבה נערכה בסגנון הסאטירי הטיפוסי של התוכנית, ובה "הכתב" ג'ייסון ג'ונס שוחח עם אוהדים של הקבוצה, ששמה הוא כינוי הגנאי לאמריקאים-ילידים, ואחר כך הפגיש אותם עם פעילים חברתיים וקומיקאים ממוצא אמריקאי-ילידי (אינדיאני). אלה הסבירו מדוע השם של הקבוצה הוא פוגעני בעיניהם והכתב ג'ונס עימת בין האוהדים לבין הפעילים באופן מפתיע.

האוהדים לא היו מרוצים מהעימות שנכפה עליהם, ואף סיפרו זאת לעיתון "וושינגטון פוסט". הכתבה הייתה אמורה להיות משודרת בשבוע שעבר, אך בשל התערבות עורכי הדין של האוהדים עוכבה, ולבסוף שודרה ביום חמישי.

סטיוארט הקדים ואמר לפני שידור הכתבה "למדנו כי היו כמה אנשים שהשתתפו בקטע... שלא נהנו מהחוויה. תתפלאו אבל זה קורה הרבה פחות משהייתם מצפים, אך אנו מתייחסים לתלונות במלוא הרצינות... אנחנו עובדים מאוד קשה כדי למצוא אנשים אמיתיים שיש להם דעות אמיתיות שהם רוצים לחלוק עם אחרים בטלוויזיה, ואנחנו רוצים שהדעות האלה יזכו לייצוג מדויק, גם אם קומי.

"אם אנחנו מגלים שהטענו אדם", הסביר סטיוארט. "או שדבריו במתכוון לא הוצגו נכון, איננו משדרים את הקטע. לאחר שאמרנו את כל זה, אני מקווה שתיהנו מהקטע הבא".

עוד ב"דיילי שואו" בסוף השבוע הזה נדרש סטיוארט, בקטע מוצלח במיוחד, לאופן שבו התקשורת האלקטרונית מתרכזת בזוטות כמו ההצדעה של הנשיא ברק אובמה במקום בהחלטה שלו לצאת למלחמה במזרח התיכון.

מתברר שכאשר ירד מהמסוק הנשיאותי הצדיע הנשיא אובמה לחייל המארינס שעמד בחוף כשהוא מחזיק כוס קפה ביד, ורשת פוקס ניוז יצאה למתקפה. סטיוארט וצוותו נדרשו לשאלה שנשאלה ברשת הזאת, והיא "האם הנשיא בוש היה מצדיע כך לחייל". הנה התשובה:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ