ארגון הלהט"ב בארה"ב העניק ציון גבוה ללוח השידורים ברשתות ובכבלים

על סמך כמעט 3,000 שעות שידור של רצועת צפיית השיא של רשתות השידור ו-2,292 שעות של כבלים, החליט הארגון להעניק את הציון "מצוין" לשלושה גופי שידור, ובאופן כללי ציינו כי יש שיפור כללי בנראות של נציגי הקהילה בטלוויזיה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

ארגון הלהט"ב האמריקאי, גלאד, פירסם את הדו"ח השנתי השמיני במספר שלו היום, ובו הוא מעניק ציונים לחמש רשתות השידור ולעשרה מערוצי הכבלים, לפי היחס שהעניקו לדמויות מהקהילה הלהט"בית בתוכניות בלוח השידורים של 2014-2013.

על סמך כמעט 3,000 שעות שידור של רצועת צפיית השיא של רשתות השידור ו-2,292 שעות של כבלים שנבחנו מה-1 ביוני 2013 ועד 31 במאי 2014, החליט הארגון להעניק את הציון "מצוין" לשלושה גופי שידור, ובאופן כללי ציינו כי יש שיפור כללי בנראות של נציגי הקהילה בטלוויזיה.

"כתום זה השחור החדש". תוכן הקשור לטרנסג'נדריםצילום: ללא קרדיט

"רשתות שידור ממלאות תפקיד חשוב בקידום ההבנה התרבותית של חיי אנשי הקהילה הלהט"בית בעולם, ומפיקים כעת את התוכניות עם נציגי הקהילה הטובות שראינו אי פעם", אמרה נשיאת הארגון שרה קייט אליס. "עם זאת, הרשתות צריכות גם לשים לב לגיוון ולכלול תוכן הקשור לטרנסג'נדרים, כפי שקורה כבר בכבלים עם תוכניות כמו 'כתום זה השחור החדש' וכן 'טרנספארנט' של אמזון".

הנה כמה מהציונים שהוענקו:

רשת אן־בי־סי קיבלה את הציון "טוב". ב"גלאד" התרשמו לטובה מהעובדה שבתקופת המשחקים האולימפיים בסוצ'י שברוסיה, מדינה שבה חוקים מפלים נגד אנשי הקהילה, בחרה הרשת לשלב פרשן הומו מוצהר שיפרשן את תחרויות ההחלקה על הקרח.

רשת פוקס גם קיבלה ציון טוב. 36% מתוכניותיה כללו דמויות מהקהילה הלהט"בית. רשת אי־בי־סי מתהדרת גם היא בדמויות להט"ביות בסדרות כמו "האנטומיה של גריי", "איך לרצוח מבלי להיתפס", "משפחה מודרנית" ועוד. לעומת זאת ערוץ הכבלים אי־בי־סי פאמילי זכה לציון מצוין; כך גם ערוצים HBO ואם־טי־וי.

הערוץ היחיד שנכשל הוא טי־אן־טי, שמספר הדמויות והזמן שהוקדש להן פחתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ