רותה קופפר

"זה כמו להגיד 'יהודי ערמומי'!" אמר בלהט כוכב הקולנוע והבמאי בן אפלק בתוכנית "זמן אמיתי" של ביל מאהר בערוץ HBO, בתגובה לדברים שאמר מנחה התוכנית על האיסלאם.

השחקן, המקדם כעת בכל תוכניות האירוח האמריקאיות את סרטו "Gone Girl" וידוע בעמדותיו השמאליות, התרעם על האמירות הגורפות לדעתו שנאמרו בתוכנית.

בן אפלקצילום: רויטרס

אורח נוסף בשולחן הדיונים היה הסופר סאם האריס. "(הליברלים) ימתחו ביקורת על נוצרים... אבל כאשר מדברים על היחס לנשים, להומוסקסואלים, לאתאיסטים ולאינטלקטואלים בעולם המוסלמי, הליברלים נכשלים בתפקידם", קבע האריס. "מכרו לנו את הסיסמה הזאת של איסלאמופוביה. מצמידים את הביקורת על הדת לדעות קדומות נגד מוסלמים. זה מגוחך מבחינה אינטלקטואלית.

"אנחנו צריכים להיות מסוגלים למתוח ביקורת על רעיונות גרועים, והאיסלאם בשלב זה הוא אבי כל הרעיונות הרעים", אמר עוד האריס, שכתב כמה ספרים על הנושא.

"זאת הדת היחידה שמתנהגת כמו המאפיה", הצטרף אליו מאהר, "שיהרגו אותך אם אתה אומר את הדבר הלא נכון, תצייר את התמונה הלא נכונה או תכתוב את הספר הלא נכון".

על כך תהה אפלק: "מה הפתרון שלך? פשוט לגנות את האיסלאם? אנחנו הרגנו יותר מוסלמים משהם הרגו אותנו. פלשנו ליותר מדינות מוסלמיות משהם פלשו לשלנו, הרבה יותר. אבל איכשהו לא מבקרים אותנו, לא אומרים שזה משקף את מה שאנחנו מאמינים בו".

לצפייה בדיון המלא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ