הצעת החוק לפיצול ערוץ 2 אושרה בוועדת השרים לחקיקה

לפי ההצעה, הזכייניות קשת ורשת יתפצלו לשני ערוצים נפרדים החל מ–2015 ויופחתו מאוד סכומי המחויבות להשקעה בתוכן. מכאן תעבור הצעת החוק להצבעה בקריאה ראשונה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ועדת שרים לענייני חקיקה בראשות היו"ר ציפי לבני, אישרה היום אחר הצהריים את הצעת החוק לפיצול ערוץ 2, שהגיש שר התקשורת, גלעד ארדן. הצעת החוק, לפיה זכייניות הערוץ, קשת ורשת, יתפצלו ממנו לשני ערוצים נפרדים, קובעת כי המהלך יחול החל משנת 2015. היא תעבור להצבעה בקריאה ראשונה ומשם תידון בוועדת הכלכלה של הכנסת.

על פי הצעת החוק, יקומו שני ערוצים נפרדים ועצמאיים שישדרו שבוע שלם באפיק שאינו 22. לכל אחד מהערוצים שיקומו תהיה חברת חדשות משלו, ועל רכישת חברת החדשות המשותפת, חדשות 2, יתבצע הליך התמחרות. משמעות הדבר היא כי אחת מהזכייניות תיאלץ להקים חברת חדשות חדשה.

צילום: איור : ליאו אטלמן

עוד במסגרת במסגרת החוק החדש, יופחתו דרמטית סכומי המחוייבות של הזכייניות להשקעה בתוכן. הסכומים יופחתו ממינימום של 280 מיליון שקלים, הנהוג כיום, ל–120 מיליון.

בהצעת החוק תמכו תשעה מהשרים בוועדה ולא היו לה מתנגדים. תמכו בה גם הממונה על ההגבלים והרשות השנייה, דויד גילה. מוקדם יותר היום הביע דירקטוריון חדשות 2 "דאגה רבה נוכח תזכיר החוק". על פי ההודעה "אין כל הצדקה לשינוי המצב החוקי הקיים" שכן "שינוי כזה יביא לפירוקה של חברת החדשות, הלכה למעשה, ויפגע פגיעה אנושה באינטרס הציבורי".

מהרשות השנייה נמסר: "הרשות השנייה מברכת את שר התקשורת וממשלת ישראל על אישור תזכיר חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. זהו צעד משמעותי לקראת ההסדרה הכוללת של שוק הטלוויזיה המסחרית בישראל, באופן שיבטיח את יציבותו לאורך זמן תוך שמירה על תחרות בריאה, חוסן פיננסי ומחויבות גוברת לתוכן איכותי ומגוון וריבוי דעות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ