חם ברשת: סדרות אינטרנט ישראליות שחייבים להכיר

לאחרונה צצו סדרות רשת מקומיות רבות ברחבי היוטיוב שמהוות אלטרנטיבה לא רעה בכלל לעונת המלפפונים הטלוויזיונית ויותר מידי ריאליטי. הכירו את אלה שהכי אהבנו

אסי גל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסי גל, עכבר העיר

אין לי הוכחות לזה, אבל אני מרגיש שרוב האנשים לא עוקבים אחר היוצר כשהם רואים סרטון מוצלח ביוטיוב. אנחנו עסוקים מדי בלראות עוד חתול על שואב אבק מכדי להתייחס ליוצרים ראויים ברשת, אבל השיתוף שלנו הוא הלחם והחמאה שלהם. הם רוצים שתדעו כשהם עושים סירטון, גם אם הוא בינוני. תנו צ'אנס ליוצר להתפתח, אל תצפו רק במה שחברים שלכם ממליצים. יש עולם שלם שרק מחכה שתראו אותו. לאחרונה במיוחד הצטברו להן מקבץ של סדרות רשת כחול - לבן משובחות במיוחד. הנה אלה שהכי אהבנו. סינמה אלכס

אודי כגן, דנה פוליג ויובל נטר, החבר'ה של משיח, הרגישו שמיצו את האיש והאורחן, ועשו מה שכל סדרה צריכה לעשות - להפסיק לפני שזה נהיה ממש רע ולעשות משהו אחר. עכשיו הם עושים את סינמה אלכס, שמביאה את סיפורו של בחור רוסי שמת על סרטי אקשן. יחד עם העוזר שלו עוזי, אלכס מביע את דעתו על הסרטים הללו. הכל מעוצב עם אפקטים זולים שקיימים בסדרות הרשת הכה נפוצות האלה - בהן אנשים עם כישרון בינוני מדברים בקוליות בינונית על דברים שהם אוהבים, השמורים בדרך כלל לווירדוז בתולים. התוצאה מצחיקה לאללה. אז מה קורה בשר של תותחים? "סינמה אלכס":

המושב
עושים חיים בלול התרנגולות. "המושב":
עירד ברזילי

כל מה שבנאדם צריך זה מצלמה לא רעה ולדעת לערוך. אה, ולהיות מצחיק. ועירד ברזילי מצחיק מאוד בסדרת סרטונים שבהם הוא פשוט מתמודד עם בעיות בחיים, כמו איך להשיג המספר של הבלונדינית מאתמול, או ממיר שלא עובד. כל סרטון כולל רק אותו, טלפון, שקרים והסתבכויות ("לא מחפש להתחיל איתה. פשוט אני תורם לה מח עצם”). זהו, לא צריך יותר. כמה פשוט, ככה מצחיק. עירד ברזילי:

שחר וגיא

לשחר סויקיס יש המון סרטונים ורובם לא עובדים בשבילי. מצטער ,שחר. אבל בסרטון הזה הוא חבר לגיא, וזה עובד. אווירת "ניצה ולחם" כזאת, רק יותר קלאסית. שני אנשים במשרד, אחד סטרייט מן, אחד מוזר, קצב טוב והרבה כיפים. אז תנו בכיפים. "שחר וגיא":

שיר וגיתית

הומור נשי הוא מדרון חלקלק, שמשום מה בדרך כלל הולך לוולגריות וצעקות. אבל גיתית פישר עושה את זה טוב. הדמויות הן שונות, מצחיקות, פשוטות ולא פומפוזיות וצעקניות. פשוט הומור שלא תמיד קשור למגדר. החסרון הוא שכשהיא מצלמת לבד, האיכות לא מדהימה. עוד קצת צפיות והיא תוכל לקנות סמסונג 5. אגב, אין לי מושג מי זו שיר.

החיים הם פשרה. "שיר וגיתית":

בקרוב אצלך

מי שאוהב את גירלז ולינה דנהאם, בהחלט צריך לראות את זה. מהדברים האלה שבזכותם אתה שמח שיש אינטרנט. חמש במאיות - מיכל הרשקו, עינב גיאת, שירי פרייס, יולה גדרון ושני עזריה, שרצו לעשות קולנוע בארץ, ועברו לרשת, כי זה מקום יותר קל להתחיל ממנו. הן כתבו סידרה על חמש נשים בשנות השלושים שלהן, המתמודדות עם זוגיות, אהבה, עבודה וכל העסק הזה של החיים. כל פרק הוא באורך שמונה דקות, נכתב ובוים בידי במאית אחת, על דמות אחת. זה לא מושלם, אבל זה מצחיק ומרגש. לא ברור איך לא צפו בזה אלפים עד כה. עזבו את כל הריאליטי וצפו בכל שלושת הפרקים שכבר יש. סביר להניח שלא תוכלו לחכות עד לפרק הבא. תוכלו למצוא שם גם את אלמה דישי, הכוכבת החדשה בסדרה על חייו של יהודה לוי ב - HOT, באופן מפתיע ואחר לגמרי. עד החתונה זה יעבור. "בקרוב אצלך":