רותה קופפר

ארון סורקין, יוצר הסדרה "חדר החדשות", העולה היום לעונה השלישית והאחרונה שלה, אמר בראיון ל"לוס אנג'לס טיימס" לרגל השידור, כי לא ישוב לכתוב לטלוויזיה. "חוויתי יותר כישלון מהצלחה בטלוויזיה", אמר. סורקין זכה באוסקר על כתיבת התסריט ל'רשת החברתית" ויצר את הסדרה "הבית הלבן", שהיתה ללהיט, אך גם את "סטודיו 60" ו"ספורט באוויר", שירדו מהאוויר אחרי עונה אחת ואחרי שתיים בלבד, בהתאמה.

"אני יודע שאומרים 'לעולם אל תאמר לעולם לא'", אמר, "אבל אני די בטוח שזה עתה סיימתי לכתוב את הפרקים האחרונים שלי לטלוויזיה". אלה, כלומר כל העונה השלישית,

מתוך "חדר החדשות"צילום: Melissa Moseley / yes

יעלו היום במקביל לשידור באייץ'־בי־או בארצות הברית, בערוץ יס או בישראל (אחר כך ישודו כאן גם בשעת ערב).

עונת הסיום של הסדרה על מגזין חדשות טלוויזיוני של רשת אי־סי־אן נפתחת חמישה חודשים לאחר אירועי סוף העונה הקודמת, כאשר ברק אובמה נבחר שוב לנשיאות ארצות הברית, ובתוך המערכת ויל (ג'ף דניאלה) ומאק (אמילי מורטימר) הודיעו על אירוסיהם. העונה מתחילה באירוע חדשותי גדול, ב- 15 באפריל 2013, היום שבו אירע הפיגוע במרתון של בוסטון. כמו כל אירועי הסדרה גם הוא כבר התיישן.

העונה החדשה תעסוק בשני סיפורים בדיוניים מרכזיים, המושפעים מאירועים אמיתיים, לצד כמה סיפורים שהתרחשו במציאות. אחד הסיפורים הבדיוניים מתחיל כאשר ניל, מומחה האינטרנט של המערכת, מקבל מסמך סודי המוביל לעניינים חשאים ברפובליקה המומצאת קונדו, שהודלף על ידי מקור ממשלתי מסתורי (בדומה לאדוארד סנודן), ונחשד בריגול.

בשאר הזמן עוסקת התוכנית בנושאים משמעותיים לכל גוף תקשורתי עכשווי, איפה עובר הגבול בין חשוב למעניין, בין מסחרי ללגיטימי, התחרות מול הניו־מדיה - איך ממשיכים לעבוד לפי תכתיבי העיתונות ביקום המושפע מזה הדיגיטלי, המהיר, התחרותי והנתון להרבה פחות מגבלות חוקיות מהתקשורת הממוסדת. מאחר שהסדרה נעשית בזמן טלוויזיוני, כלומר מפגרת בכמה חודשים טובים אחרי ההווה, לפעמים האזכורים שאמורים להיות כה עדכניים נהפכים בלים מזוקן.

"חדר החדשות" היא סדרה מהנה ומעצבנת גם יחד, כמקובל בתמהיל הסורקיני. כל השחקנים, מג'יין פונדה, דרך סאם ווטרסטון ועד אוליביה מאן, מדברים אותה השפה הטיפוסית ליוצר, והיא חדת לשון ומלמדת על זריזות מחשבה, אך כולם מתנהגים בטיפשות, והנשים גם בתוספת טרלול. כל אנשי החדשות במערכת הזאת נוטים להתייחס אל עצמם בקדושה לא מתקבלת על הדעת, ולשאת נאומים חוצבי להבות על חשיבות המקצוע, אך נראה כי בתחום העיתונות הפשוטה הם לא מסוגלים אפילו לצלצל למקור ולקבל ממנו תגובה.

"חדר החדשות". יס או, 6:30 בבוקר ו-22:00 (שתי העונות הקודמות, כמו הפרקים החדשים זמינים בוי־או־די של יס)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ