קוסבי לא יואשם בהתעללות מינית ב–1974, בגלל התיישנות

גם על ההתעללויות משנות ה–60 בהן חשוד הקומיקאי חלה התיישנות — אבל לא על זו מלפני שש שנים באחוזת פלייבוי

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

הקומיקאי ביל קוסבי, שבמשך החודשיים האחרים התלוננו כעשרים נשים כי תקף אותן מינית, לא יואשם בהתעללות מ–1974 בנערה בת 15. הפרקליטות של מחוז לוס אנג'לס קבעה כי חל על האירועים חוק ההתיישנות. "בהתחשב בכך שעברו 40 שנה מאז האירוע, התביעה מנועה לטפל בתיק בגלל חוק ההתיישנות", נכתב באופן רשמי. ג'ודי הות, היום בת 56, תובעת פיצויים מקוסבי על שהכריח אותה לשתות בירה לפני שהתעלל בה בחדר השינה באחוזת פלייבוי.

קוסבי עוד לא נאשם על העבירות שהוא נחשד בהם. רובן אירעו בשנות ה–60 ועל כולן חוק ההתיישנות. ביומיים האחרונים פירסמו אשתו של קוסבי ואחת מארבע בנותיו הצהרות תמיכה בו. אווין קוסבי, בת 38, כתבה בהצהרתה כי קוסבי "הוא אותו אב שחשבתם שהיכרתם", וחזרה על דברי התמיכה של אמה.

הות. בירה והתעללות באחוזת פלייבוי בשנות השבעיםצילום: אי־פי

מנחת תוכנית האירוח קאתי לי גיפורד, שבעבר הגנה על ביל קוסבי, גילתה ביום שלישי כי הקומיקאי ניסה לנשק אותה בשנות ה–70, כאשר היתה זמרת רקע בהופעה שלו. לקראת סוף סיבוב ההופעות הוא ניסה לנשק אותה והיא אמרה לו שהם רק ידידים והוא הסכים. היא הוסיפה, בתוכנית הבוקר "טודיי", כי היא זוכרת שהוא היה מכין קפה לכל הזמרות — זיכרון שעכשיו מעורר בה צמרמורת, היא אומרת, לאחר שהדוגמנית בוורלי ג'ונסון סיפרה כי במשקה זה נהג לסמם אותה.

קוסבי. מכין קפה לכל הזמרותצילום: אי־פי

דבריה של גיפורד נאמרו ביום שאשה אחרת סיפרה כי קוסבי סימם ותקף אותה באחוזת פלייבוי של יו הפנר, אירוע שקרה לפני שש שנים, תקופה שחוק ההתיישנות לא חל עליה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ