ג'ון אוליבר מקלל בשידור את הטרוריסטים בפריז

מנחה תוכנית הלילה ג'ון אוליבר אמר: "מזדיינים וחורי תחת, חסרי מצפון — אם אתם במלחמת תרבות מול צרפת, אז שיהיה לכם פאקינג בהצלחה"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ון אוליבר
ג'ון אוליברצילום: אי־פי
איתי שטרן
איתי שטרן

הקומיקאי ומנחה תוכנית הלילה ג'ון אוליבר, הגיב אתמול (ראשון) בתוכניתו על מתקפת הטרור בפריז ועשה זאת, כהרגלו, כשהוא מאתגר את תרבות הפוליטקלי קורקט האמריקאית. "לפעמים זה דווקא נחמד לשדר ב–HBO, כשאף אחד לא מגביל ומרסן אותך. אחרי כל רגעי הדממה המתבקשים, אני רוצה להציע לכם רגע של דברי תועבה מהוללים", אמר אוליבר בפתיחת המונולוג שלו.

"מזדיינים עצומים וחורי תחת. חסרי מצפון. חורי תחת בוערים. חורי תחת שעובדים עם חורי תחת אחרים שלבטח פועלים על אותו בסיס אידאולוגי", תקף אוליבר את המפגעים שהיו אחראים לפיגועים. בהמשך, ציין אוליבר בנימה משועשעת יותר, כי צרפת תחזיק מעמד — כי אף אחד לא מסוגל להביס אותה במלחמת תרבות.

"אם אתם במלחמת תרבות מול צרפת, אז שיהיה לכם פאקינג בהצלחה. אתם הרי הולכים לפשוט רגל מבחינה אידאולוגית. הם הרי יביאו את ז'אן פול סארטר, אדית פיאף, יין איכותי, סיגריות גלואז, גבינת קממבר, עוגיות מדלן, מרסל פרוסט ואת הפחזניות. אתם תביאו את ההתבטלות העצמית שלכם בכל הנוגע למאבק המאפים הזה. חברים, אתם גמורים".

גולשים צרפתים הגיבו בעמוד היוטיוב הרשמי של אוליבר וציינו כי בימי היגון הללו שעוברים על פריז, דבריו היוו קרן אור של ממש. "למרות שאנחנו עדיין מתאבלים על המתים, אנחנו רוצים לחזור למסלול", כתב גולש שציין שהוא מתגורר קרוב למקום בו אירע אחד הפיגועים. "אנחנו רוצים לחזור לשבת במרפסות, לאכול צלעות חזיר, לפתות ולאהוב אחד את השני בדיוק כמו קודם". גולשת אחרת בשם פלורנס הודתה לאוליבר וכתבה כי לדעתה הומור הוא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצוקות וימים קשים כאלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ