איתי שטרן
איתי שטרן

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, צילה צפת, ביטלה היום את צו המניעה שהוטל על שידור התוכנית "המתבגרים" בערוץ הילדים וזאת לאחר שבשבוע שעבר ניתן צו זה, שעות ספורות בטרם עליית התוכנית לשידור. בהחלטתה קבעה השופטת צפת כי לנוכח העובדה ששידור התוכנית קיבל את אישורה של מועצת הכבלים והלוויין, הרי שהדיון בנושא זה אמור להיערך בערכאות גבוהות יותר. "אין חולק כי הסדרה אינה כוללת סצנות מיניות או פורנוגרפיות אלא מדובר בצילום בני נוער משוחחים מילולית על נושאי מין", כתבה השופטת והוסיפה כי "השגה על החלטת מועצת הכבלים והלוויין אינה בסמכות של בית המשפט לעניינים מנהליים", ובהתאם לכך "נותרה סמכות השיפוט הבלעדית לדון בבקשה במסגרת עתירה לבג"צ".

ממידע שהגיע ל"הארץ" עולה כי הגופים שהגישו את הבקשה לצו מניעה כנגד התוכנית צפויים להגיש כבר בימים הקרובים את עתירתם לבג"צ, מה שעשוי למנוע את שידור התוכנית במועדה בחמישי הקרוב. חוה קליין, מנכ"לית המכון לטובת הילד, שהגישה את הבקשה לצו מניעה, מסרה היום כי "גם בית המשפט המחוזי רואה בסוגיית שידור תכנים מיניים לילדים קטנים - סוגיה עקרונית והרת גורל, ולפיכך הפנה לדיון בעקרונות אלו בבג"צ ואני מברכת על כך. גם בית המשפט הסתמך על התחייבות ערוץ הילדים שלא לשדר את התכנית עד להכרעת בג"צ בסוגיה. נשוב ונידרש להמשך צו המניעה במסגרת הדיון בבג"צ בתוך ימים בודדים".

גם בערוץ הילדים מיהרו להעביר תגובה ומסרו כי "ערוץ הילדים מברך על החלטת בית המשפט לביטול צו המניעה שניתן בהעדר סמכות. ערוץ הילדים ימשיך להיאבק על זכותם של ילדי ישראל לקבל תוכן איכותי מבוקר ונחוץ העוסק גם בנושאים רגישים אך הכרחיים ובוערים בקרב הילדים ובני הנוער. בעידן בו הילדים חשופים מגיל כה צעיר לתכנים רבים ומסוכנים ברשת ואינם גדלים בסביבה סטרילית כפי שהיינו חולמים, דווקא במציאות זו ישנה חשיבות אמיתית לתיווך הנושאים שכה מעסיקים אותם באחריות ובמטרה לתת בידיהם כלים לזהות ולהתמודד עם הסכנות העומדות בפניהם".

כזכור, "המתבגרים" הצליחה לעורר את זעמם של הורים מודאגים בשל שידורה בשעה שמונה וחצי בערב, בשל העובדה שזו מכילה שיחה של בני נוער על מגוון נושאים וביניהם על פורנוגרפיה, דימוי עצמי, תרבות האונס ועוד. לימור בר און, שהקימה את תנועת "שומרים על הילדים" לאחר שצפתה בתוכנית והתנגדה לשידורה נחרצות, מסרה היום ל"הארץ" כי "המאבק שלנו הוא נגד תכנים שעוסקים בפורנוגרפיה לצפיית בני 8. הגיל הצעיר מדי הוא לב העניין. אמנם לערוץ הילדים יש משאבים גדולים משלנו, שקונים עורכי דין, יח״צנים ופרסום, אבל אנחנו נמשיך את המאבק בעתירה לבג״צ ובהמשך גיוס האהדה והתמיכה הציבורית להגנה על הילדים שלנו מהבגרות המואצת שערוץ הילדים כופה עליהם".

כתבות מומלצות

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

בן סלמאן וארדואן בג'דה שבסעודיה, באפריל. המשבר העמוק נשכח

המשבר הכלכלי מכופף את האידיאולוגיה של ארדואן

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סטיב קר

צפיתי בו רועד וניסיתי להיזכר אם היה כאן משהו דומה. לא הצלחתי

מפגינים אוקראינים עם סמל חטיבת אזוב בקייב, החודש. הציבור לא מתמודד עם המורכבויות של העבר

בצל האשמות רוסיה בנאציזם, אוקראינה מתמרנת בין ניכוס הלאומנות למגננה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?