גרסה חדשה של "מסע בין כוכבים" תכלול אשה בתפקיד הראשי וגיבור הומו

הסדרה, "סטארטרק דיסקברי", תעלה ב–2017 ברשת סי־בי־אס ותתרחש עשור לפני אירועי הסדרה המקורית

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'רי ריאן בפסטיבל קומיק־קון האחרון
ג'רי ריאן בפסטיבל קומיק־קון האחרון. הודעות שנאה בגלל שמועה שדמות בגילומה תצא מהארוןצילום: Chris Pizzello/אי־פי
חן חדד
חן חדד

כחלק מחגיגות 50 שנה לעליית הסדרה המקורית "מסע בין כוכבים", תעלה ב–2017 ברשת סי־בי־אס סדרה חדשה שתציג דמויות חדשות במסען לגילוי תרבויות שונות ותתרחש עשור לפני אירועי הסדרה המקורית. את הסדרה, "סטארטרק דיסקברי", יוצרים בריאן פולר ("חניבעל", "וונדרפולז") והמפיק אלכס קורצמן (שהיה שותף לכתיבת סרטי "סטארטרק" בבימויו של ג'יי ג'יי אברמס).

השניים חשפו אתמול (רביעי) בכנס מבקרי הטלוויזיה שאת הסדרה החדשה תוביל אשה. הסיפור יועבר מנקודת מבטה של גיבורת הסדרה שדרגתה היא הגבוהה ביותר בצי. "צפינו בשש סדרות מנקודת מבטו של קפטן, ומעניין אותנו לספר סיפור דרך פרספקטיבה שונה", אמר פולר. "גיבורת הסדרה יוצאת למסע שמלמד אותה שכדי להבין את הזרים ברחבי הגלקסיה היא צריכה קודם להבין את עצמה. קל להסתכל על מישהו שנראה אחר מאתנו ולחשוב איך היינו נוהגים לו היינו בנעליו, אבל אין לנו אפשרות לדמיין איך הם חושבים כי אנחנו לא הם. זה חלק ממסעה בעונה הראשונה".

בפאנל נודע גם שהסדרה החדשה תכלול גיבור הומו. פולר, שהיה תסריטאי ומפיק בסדרה "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", סיפר כי אף שעברו 15 שנה לאחר ירידתה מהמסך, הוא עדיין שומר את ההודעות מלאות השנאה שנשלחו אליו בעקבות שמועה על כך שהדמות "שבע מתשע", שגילמה של ג'רי ריאן, תצא מהארון. בעקבות התגובות ההומופוביות אמר שהחליט כי אם אי פעם יצור גרסה טלוויזיונית של "סטארטרק" יכלול בה דמות גאה.

ב"מסע בין כוכבים: "וויאג'ר", שעלתה ב–1995, היתה אשה בתפקיד קפטן (קייט מאלגרו, "כתום זה השחור החדש"). אף שהליהוקים לסדרה החדשה נשמרים בשלב זה תחת מעטה סודיות, ב"דדליין" מדווחים כי נראה שהאשה בתפקיד הראשי לא תהיה לבנה.

בפסטיבל הקומיק־קון שהתקיים בחודש שעבר אמר פולר שהייצוג המגוון ב"סטארטרק: דיסקברי" הוא תגובת נגד למצב הפוליטי בארצות הברית. "חישבו על מה שקורה כעת באמריקה, על ההבטחה שהיא 'סטארטרק' ומה אנו יכולים לעשות כדי להגיע לשם", אמר לקהל המעריצים וביקש שכל אחד יאחוז בידם של היושבים לצדו. "תבטיחו לעזוב את האולם הזה עם אהבה בלבכם, עם תקווה ועם שאיפה לקחת אחריות לעצב במציאות את חזונו של ג'ין רודנברי" (יוצר ותסריטאי הסדרה המקורית — ח"ח).

הסדרה המקורית עלתה בספטמבר 1966 ותיארה את הרפתקאותיהם של צוות ספינת החלל "אנטרפרייז" במסעם לגילוי תרבויות חדשות במאה ה–23. מאז הופקו על פיה שש סדרות טלוויזיה ו–12 סרטי קולנוע הסובבים סביב צוות ספינת החלל (ובהמשך גם תחנת "חלל עמוק 9" וספינת החלל "וויאג'ר"), וכן מאות משחקי מחשב, סדרות ספרים, בובות אקשן ואביזרים שונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ