טראמפ זעם על החיקוי שלו שביצע אלק בולדווין ב"סאטרדיי נייט לייב"

בעקבות החיקוי בתוכנית המערכונים האמריקאית צייץ טראמפ בטוויטר בדרישה להסרתה מהמסך והוסיף: "זו הונאה של התקשורת בתקופת בחירות"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלק בולדווין מחופש לדונאלד טראמפ ב"סאטרדיי נייט לייב"
אלק בולדווין מחופש לדונאלד טראמפ ב"סאטרדיי נייט לייב"צילום: MSNBCצילום מסך
איתי שטרן
איתי שטרן

המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ, לא נותר אדיש לנוכח החיקוי שלו בתוכנית המערכונים האמריקאית "סאטרדיי נייט לייב", במסגרתה חיקה אותו השחקן אלק בולדווין. "ראיתי עכשיו את עבודת החיסול שביצעו בי ב'סאטרדיי נייט לייב'. הגיע הזמן שיורידו את התוכנית המשעממת והלא מצחיקה הזו. החיקוי של אלק בולדווין מסריח. זו הונאה של התקשורת בתקופת בחירות".

בולדווין, שנכנס לדמותו של טראמפ זה מספר שבועות, הצליח לעורר את זעמו במערכון שהיה הומאז' לעימות הנשיאותי השני בינו ובין הילארי קלינטון. במהלך העימות נדד טראמפ מעמדת הנואם שלו ונעמד מאחורי קלינטון. אנשי התוכנית ביצעו מהלך דומה כאשר לנוכח ההתקרבות של טראמפ לקלינטון נשמעה ברקע נעימת הנושא מהסרט "מלתעות".

במהלך המערכון התייחס לשאלות שנשאל באשר להטרדות המיניות בהן הואשם בשבוע האחרון. בולדווין, המחופש לטראמפ דרש כי יש לכבד את הנשים שנפגעו מהנשיא לשעבר ובן זוגה של המתמודדת הדמוקרטית לנשיאות ביל קלינטון, ועליהן להשמיע את קולן. עם זאת, כשנשאל באשר לנשים שהוא עצמו נחשד בהטרדתן טען כי הן צריכות לסתום את הפה. זו היתה נקודה רגישה דיה בכדי לגרום לטראמפ לצייץ כבר ביום ראשון בשבע בבוקר, שעה בה הרוב המוחלט של העם האמריקאי ישן שנת ישרים.

ראוי לציין כי אנשי התוכנית בחרו לצחוק גם על קלינטון ונוקשותה הרבה. קייט מקינון, הקומיקאית שגילמה אותה, הדגישה את היותה אישה מחושבת למדי וכזו שקשה מאוד להוציא ממנה מחוות ספונטניות. באחד מרגעי השיא, נראתה דמותה של קלינטון כשהיא מעוותת לחלוטין, תוך שהיא מנסה לרכון קדימה ולחייך באלגנטיות מעושה. הציוץ של טראמפ, אם כן, מגיע בהפתעה מסוימת לאנשי התוכנית, שאירחה אותו כמגיש רק בנובמבר שעבר, זאת לאחר שלא חסה עליו בשפע מערכונים בעבר.

כתב החדשות דין אובדיילה מיהר להזכיר בטור דעה שפרסם באתר ה–CNN כי תגובתו של טראמפ מטרידה במיוחד כיוון שזו אינה הפעם הראשונה בה הוא מבטא את זעמו וקורא להוריד תוכניות מהאוויר, או מהלך אימים על קומיקאים שאינם מוצאים חן בעיניו. בעבר תבע טראמפ את הקומיקאי ביל מאהר בסכום של חמישה מליון דולר, לאחר שזה אמר בתוכניתו כי יתרום חמישה מליון דולר לצדקה אם "טראמפ יוכיח שהוא לא תוצאה של זיווג בין אימו לאורנגאוטן". במקרה אחר תקף טראמפ את המגיש ג'ון סטיוארט, תוך שהוא מזכיר לציבור עוקביו כי שמו האמיתי של הקומיקאי הוא בכלל לייבוביץ'.

"אם לוקחים את ההתייחסויות של טראמפ בנוגע לקומיקאים ומחברים אותן לאמירות שלו במהלך הקמפיין, במסגרתו ציין כי הוא ישנה את חוקי הדיבה, כך שיהיה קל יותר לתבוע אנשים בתחום, זה כבר לא נושא מצחיק בעליל" כתב אובדיילה, "האם טראמפ כנשיא יעשה שימוש במנגנון הפדרלי בכדי להלך אימים על קומיקאים ולהניא אותם מלצחוק עליו?". בהמשך ציין אובדיילה כי למרות התיקון הראשון בחוקה האמריקאית הדוגל בחופש הביטוי, רבים יתמכו בטראמפ גם בצמצום של חופש זה.

אלק בולדווין וקת'רין מקינון ב"סאטרדיי נייט לייב"צילום: Will Heath/אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ