תוכנית הלילה של אסף הראל יורדת משידור

למרות שהמונולוגים הפוליטיים של הראל זכו לוויראליות ברשת, תוכנית הלייט נייט לא זכתה לרייטינג מספק בפריים טיים של ערוץ 10. הראל: "חבל לי שהמסע הזה נגמר"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הראל באולפן תוכניתו "לילה טוב עם אסף הראל". "במשך שנה וחצי נתנו לי חופש פעולה מלא"
הראל באולפן תוכניתו "לילה טוב עם אסף הראל". "במשך שנה וחצי נתנו לי חופש פעולה מלא"צילום: מוטי מילרוד
איתי שטרן
איתי שטרן

שלושה חודשים לאחר ששבה לשידור, תוכנית הלייט נייט של אסף הראל יורדת משידור בערוץ 10. התוכנית, "לילה טוב עם אסף הראל", שבעונתה הקודמת שודרה סמוך לחצות, עברה השנה לשעות הפריים טיים אך לא זכתה לרייטינג מספק מבחינת קברניטי הערוץ, שביקשו להפוך אותה למעין רצועה מקבילה ל"צינור לילה". הראל, שנודע במונולוגים השנונים והפוליטיים שלו, הצליח ליצור לא מעט סרטונים ויראליים שזכו למאות אלפי צפיות בפייסבוק, אך אלו לא באו לידי ביטוי בטבלאות הצפייה. בערוץ קיוו כי התוכנית תגיע ל–6% צפייה, שהיו הרף הכלכלי לתוכנית, אך הישג זה לא נרשם גם במעבר לשעות הפריים טיים.

"חבל לי על המהלך הזה", אמר היום (שלישי) הראל ל"הארץ" והוסיף שהתוכנית תרוץ עד סוף החודש. "מראש העונה הזו הוזמנה כעונה קצרה אבל חבל לי שהמסע הזה נגמר. אני מראש העדפתי להישאר בחצות אבל בערוץ רצו שנעשה תוכנית פריים טיים והסכמתי. הבעיה המרכזית היתה שהתוכנית פנתה לצעירים וצעירים לא צופים היום בטלוויזיה. הסרטונים שהפצנו בפייסבוק תפסו מאוד חזק אבל לערוץ טלוויזיה אין היום מודל מסחרי בכדי להנות מצפייה בפייסבוק".

הראל הוסיף כי הוא מודה לערוץ על התמיכה שנתנו לו במהלך העונה הקודמת והנוכחית. "שידרנו תוכנית ביקורתית מאוד ואף אחד מעולם לא נגע לי בתכנים. זה היה סיבוב מאוד כיפי שחבל לי שנעצר ככה, כי רציתי להאמין שאפשר יהיה לייצר פה תוכנית עם עוגן קבוע. מצבו של הערוץ היום לא איפשר לו להמשיך ולהשקיע בתוכנית. אני מבין את זה אבל זה עצוב. אני לא יכול לכעוס עליהם אחרי שבמשך שנה וחצי נתנו לי חופש פעולה מלא. כל פרויקט שנגמר מביא איתו פרויקט חדש".

תוכנית הלילה של הראל היתה אחת התוכניות החתרניות בטלוויזיה המסחרית בשנתיים האחרונות. בשל כך היא זכתה ללא מעט ביקורות חיוביות אך לא צלחה את מבחן הצפייה המסחרי. מי שבכל זאת הקפיד לצפות בה הם הרגולטורים של אנשי הרשות השנייה, שקנסו את ערוץ 10 על מונולוג של הראל בשנה שעברה, בו הוא צחק על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל הדרך שבה הוא מוזיל את זכרון מות אחיו, יוני נתניהו.

רק אתמול הודיעו אנשי ערוץ 10 כי בשל פיצולו של ערוץ 2 ומעבר ללוח של שלושה ערוצי שידור, הם עומדים להוריד את "לילה כלכלי" בהנחיית גדי סוקניק. במקום התוכנית הכלכלית, ששודרה בערוץ בשמונה השנים האחרונות, תוארך תוכנית הלילה של גיא זוהר "היום שהיה" שתימשך כ–45 דקות. בערוץ הביעו זה מכבר חשש לקראת פיצולו של הערוץ השני, שצפוי להביא עימו תחרות עזה עוד יותר על נקודות הרייטינג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ