הפרק התשיעי של "פאודה" דלף לרשת

"פאודה" נחשבת לסדרה המבוקשת ביותר של "יס" בשרתי הווי־או־די. בימים אלו מנהלות "הוט" ו"יס" מאבק ציבורי רחב בתופעת הגניבות הפיראטיות

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"פאודה"
"פאודה"צילום: רונן אקרמן / yes
איתי שטרן
איתי שטרן

הפרק התשיעי של "פאודה" דלף בסוף השבוע לרשת, עוד לפני ששודר ב"יס", ובתוך פחות מיממה נרשמו לו אלפי צפיות פיראטיות. "פאודה" היא סדרת הדגל של "יס" ונחשבת למבוקשת ביותר שלה בשרתי הווי־או־די. בחברה נדהמו שהפרק דלף עוד לפני שידורו, שכן עד כה הפרקים היו נגישים לצפייה פיראטית רק לאחר שעלו לשידור בכל יום ראשון.

מנהלי ארגון זיר"ה, הנאבק למנוע הפרת זכויות יוצרים ומייצג בין השאר את "יס" ו"הוט", שלחו אתמול (שבת) מכתב למנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, ובו הם דורשים מהחברה להוריד מיד לינק שעלה בעמוד פייסבוק ובו גישה לצפייה בפרק המודלף של "פאודה". פייסבוק הסירה את הקישור, אך הפרק כבר דלף לרשת.

בימים אלו מנהלות "הוט" ו"יס" מאבק ציבורי רחב בתופעת הגניבות הפיראטיות, לנוכח הפסדים של מאות מליוני שקלים שהן רושמות מדי שנה. כחלק מהמאבק מקדמות החברות, יחד עם ארגון זיר"ה ואיגודי היוצרים, חוק למניעת צפייה פיראטית.

אוהבים טלוויזיה? בואו לדבר, להמליץ ולקבל המלצות בקבוצת הפייסבוק שלנו

בישיבה על כך, שהתקיימה לפני כשבועיים בוועדת הכלכלה בכנסת, הציג המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד ארז קמיניץ, את הצעת החוק ואמר כי היא כוללת ארבעה תיקונים משמעותיים. הראשון הוא האפשרות ליצור הליך של חסימת אתרים שמבצעים עוולה ומאפשרים גישה לתוכן פיראטי, תוך איזון בין הצורך לשמור על זכויות קניין של היוצרים לבין שמירה על חופש הביטוי. תיקון נוסף עוסק במתן אפשרות לבית המשפט לחייב זיהוי של מי שעומד מאחורי האתר המספק תוכן פיראטי בהתאם לכך שבית המשפט ישתכנע שהמבקש עמד בתנאים שיקבעו בחוק. שני תיקונים נוספים נוגעים להעלאת רף הענישה הפלילית למאסר של שלוש שנים במקום מאסר של שנה כיום למפרי החוק והחלת החוק לא רק על מי שהעלה את התוכן הלא חוקי אלא גם נגד מי שמייצר את האפשרות להפיץ אותו בצורה משמעותית ומעצים את הנזק.

לצד הצפיות הפיראטיות שמסבות נזק להכנסות "יס" ו"הוט", הן סובלות בשנים האחרונות מנטישת לקוחות גדולה בשל כניסת שירותים כמו "סלקום טי.וי", "פרטנר טי.וי" ו"נטפליקס".

מיס נמסר בתגובה: ״ישנה דרך אחת לראות פאודה והיא באמצעות yes. צפייה פיראטית היא לא חוקית וגונבת ישירות מהשחקנים, התסריטאים, היוצרים, ואנשי ההפקה שעובדים ביצירה ישראלית. אם אנשים לא ישלמו על ׳פאודה׳ לא יהיו יותר ׳פאודות׳״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ