הקומיקאי ביל קוסבי הורשע בתקיפה מינית

חבר המושבעים בבית המשפט בפנסילבניה קבע כי הבדרן בן ה-80 סימם ותקף מינית ב-2004 את אנדריאה קונסטנט, הראשונה מבין 48 שהתלוננו וייחסו לו מעשים דומים

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קוסבי, היום, בצאתו מבית המשפט. נמצא אשם בשלוש עבירות
קוסבי, היום, בצאתו מבית המשפט. נמצא אשם בשלוש עבירותצילום: רויטרס
חן חדד
חן חדד

ביל קוסבי הורשע היום (חמישי) בשלוש עבירות של תקיפה מינית שיוחסו לו - חדירה ללא הסכמה, חדירה בזמן שהקורבן הייתה מחוסרת הכרה וחדירה לאחר שסימם אותה - כך קבע חבר המושבעים בבית המשפט בפנסילבניה. הקורבן היא אנדריאה קונסטנט, לשעבר מאמנת כדורסל באוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה, שהותקפה על ידי קוסבי ב-2004.

ב–2005 התלוננה קונסטנט במשטרה וסיפרה ששנה קודם לכן קוסבי לקח אותה לביתו, נתן לה "תרופה" שגרמה לה לערפול, וכשהתעוררה ניכר היה כי קוסבי עשה בה מעשים מגונים. בסופו של דבר הוחלט שלא להאשים את קוסבי והתיק נסגר מחוץ לכותלי בית המשפט. עוד דווח אז כי קוסבי שילם לקונסטנט 3.4 מיליון דולר ב-2006, במסגרת הסכם מחוץ לבית משפט.

קונסטנט, יוצאת היום מבית המשפט בפנסילבניה. היתה הראשונה מתוך 48 נשים שהתלוננו על קוסביצילום: קורי פרינג / אי-אפ-פי

בשנה שעברה הוחלט לפתוח מחדש את החקירה, על רקע מבול של טענות דומות והאשמות באונס מצד 48 נשים, וביוני 2017 החל המשפט. קונסטנט היא הראשונה שחשפה את סיפורה מבין המתלוננות, אך תלונותיהן לא הגיעו לכדי כתב אישום בגלל חוק ההתיישנות.

על פי התובעים במשפט, קוסבי התעלל בעשרות נשים. התביעה הציגה עדויות של חמש נשים שהעידו כי קוסבי ניסה לסמם אותן לפני שאנס אותן - אחת מאלה שהעידו היא הדוגמנית לשעבר ג'ניס דיקנסון שטענה כי השחקן סימם ואנס אותה ב-1982. עורכי דינו של קסבי מצדם התעקשו שיחסי המין היו בהסכמה. לפי "ניו יורק טיימס", קוסבי הקשיב באיפוק להרשעתו ורק הרכין את ראשו.

קוסבי לאחר ההרשעה. לפי העדויות, לא דיבר במהלך המשפט והרכין את ראשוצילום: מארק מקלה / מארק מקלה

עוד דווח שחלק מהנשים שהאשימו אותו באונס נכחו במשפט, והביעו שמחה גלויה על שלוש ההרשעות - שעונשן המירבי של כל אחת הוא 10 שנים. בתום המשפט, חמש מהנשים שהעידו נגד קוסבי קיימו מסיבת עיתונאים ואמרו כי הן "מאושרות שסוף סוף אפשר להגיד שמאמינים לנשים מתלוננות לא רק תחת ההאשטאג MeToo#, אלא גם בבית המשפט. אחרי כל מה שהתרחש, סוף סוף האמינו לנשים, ואנחנו מודות למושבעים על כך".

בנוסף, למרות שהשופט קבע שקוסבי יכול להישאר במעצר בית בתמורה לערבות עד שייקבע תאריך תחילת המאסר, התביעה ביקשה שלא לשחרר אותו מאחר שקיים סיכון שהוא יברח באמצעות מטוסו הפרטי. השופט עמד בדעתו, אך קוסבי התרגז ופנה בזעם לתובעים, בקול רועד ותוך שהוא מדבר על עצמו בגוף שלישי "אין לו מטוס, חתיכת מטומטם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ