השרים בנט ודרעי נגד "ארץ נהדרת" בעקבות שידור מערכון עם תפילין

במערכון נראית דמותו של שר החינוך כשעל ראשו תפילין בצורת התספורת של נטע ברזילי. השר דרעי: אם זה היה בחו"ל כולם היו זועקים "אנטישמיות"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן זרחוביץ' כנפתלי בנט ב"ארץ נהדרת"
ערן זרחוביץ' כנפתלי בנט ב"ארץ נהדרת"
איתי שטרן
איתי שטרן

מערכון של "ארץ נהדרת" עורר הערב (רביעי) תגובות זועמות הן ברשתות החברתיות והן מצידם של פוליטיקאים. במערכון נראה בן דמותו של נפתלי בנט, המגולם על ידי ערן זרחוביץ', כשלראשו מונחות שתי קוביות תפילין, שהונחו בדומה לתספורת של נטע ברזילי באירוויזיון.

בנט עצמו הגיב למערכון בחשבון הפייסבוק שלו. ״עליי תצחקו כמה שתרצו. אבל על תפילין וקודשי ישראל-לא. אני גאה להיות בין מנשקי המזוזות ומניחי התפילין. אני יהודי גאה״.

שר הפנים, אריה דרעי כתב בחשבון הטוויטר שלו כי המערכון "שם ללעג ולקלס את התפילין, אותה מצווה קדושה שיהודים מסרו את נפשם להניחם בכל הדורות״. הוא הוסיף כי ״לו דבר שכזה היה מוצג באחת ממדינות העולם, היו כולם זועקים אנטישמיות. אבל דווקא כאן, במדינת היהודים, עובר דבר כזה בשתיקה. בושה!״

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, הגיב גם הוא ואמר כי "גם להומור וסאטירה יש קווים אדומים שלא חוצים לעולם. קודשי ישראל וערכי היהדות אינם מיצגי צחוק ובידור. זו בושה וחרפה לפגוע בתפילין במדינה יהודית ובכלי שידור רשמי״.

דוד לאו, הרב הראשי לישראל, אמר כי הוא מצפה שתוכנית ש"פרסמה את הזלזול המחפיר כל כך בתפילין, תביע התנצלות ולא תשוב על כך. מדובר במעשה שלא ייעשה",

מהפקת ״ארץ נהדרת״ נמסר כי ״המערכון עסק, בין היתר, בזכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון ובעיסוק הציבורי הנרחב בנושא. התסרוקת המזוהה של נטע שולבה על ראשי חלק מהדמויות המשתתפות במערכון, בווריאציות שונות. לא היתה כל כוונה לפגוע או לבזות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ