תחרות "מיס אמריקה" לא תכלול עוד הופעה בבגדי ים ובשמלות נשף

חמישה חודשים לאחר פרסום התכתבויות מיזוגניות בין בכירים בארגון התחרות כלפי זוכות עבר, הודיעה יו"ר הדירקטוריון על השינויים הדרמטיים. "אנחנו כבר לא 'תחרות יופי'", הכריזה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתמודדות ב"מיס אמריקה" 2017
מתמודדות ב"מיס אמריקה" 2017צילום: Wayne Parry/אי־פי
לוגו הארץ
הארץ

מהפכה בתחרות "מיס אמריקה": היא לא תכלול יותר הופעה בבגדי ים והמשתתפות לא ייבחנו עוד לפי המראה החיצוני, כך הודיע היום (שלישי) הארגון המפיק את האירוע השנתי. "אנחנו כבר לא 'תחרות יופי', אלא פשוט תחרות", אמרה גרטשן קרלסון, מיס אמריקה בעבר ויו"ר הדירקטוריון של הארגון כיום, לתוכנית הטלוויזיה "גוד מורנינג אמריקה" של רשת ABC. התחרות, המתקיימת מדי שנה מאז 1921 ואשר תיערך בפעם הבאה ב–9 בספטמבר, גם לא תכלול יותר תצוגה של שמלות נשף.

במקום תחרות בגדי הים, יעברו המתמודדות ראיון אינטראקטיבי עם השופטים ובו יפגינו את האינטליגנציה שלהן, לצד הסברים על תשוקתן להיבחר למיס אמריקה והבנה של האחריות המגיעה עם התואר הרם. "נשים צעירות רבות פנו אלינו ואמרו כי 'היינו שמחות להיות חלק מהתחרות, אך איננו רוצות להופיע בטלוויזיה בבגדי ים או בעקבים גבוהים", סיפרה קרלסון. "מי לא תרצה ללמוד כישורי מנהיגות, לחוות העצמה נשית ולהראות לעולם איזה בת אדם היא בעומק נשמתה? כעת נשפוט את המתמודדות בדיוק על הערכים האלה".

גרטשן קרלסוןצילום: Brigitte Lacombe/אי־פי

השינויים מרחיקי הלכת בתחרות מגיעים חמישה חודשים לאחר התפטרותו של מנכ"ל ארגון מיס אמריקה, סם הסקל, בעקבות פרסום מיילים שבהם הוא ובכירים אחרים בארגון הפגינו זלזול במראה, באינטליגנציה ובחיי המין של זוכות עבר בתחרות. בכירים נוספים בארגון התפטרו בעקבות פרסום התכתבויות פנימיות באתר "הפינגטון פוסט".

עם עזיבת הסקל ועמיתיו, תפסו את מקומם בצמרת הארגון מספר נשים. לצד קרלסון מונו לתפקידים בכירים גם רג'ינה הופר — מיס ארקנסו לשנת 1983 ומגישה ברשת CBS — ומרג'ורי וינסנט־טריפ, שנבחרה למיס אמריקה ב–1991.

"אנו עכשיו ארגון פתוח ושקוף, ואני רוצה שאלפי נשים צעירות מרחבי ארצות הברית יפנו אלינו ויצטרפו לתחרות. זאת התחלה חדשה", הוסיפה גרטשן. "מי כמוני יודעת כי שינוי עשוי להיות דבר קשה. מעולם לא חשבתי שאעמוד בראש ארגון מיס אמריקה, אבל הנה אני כאן — ואנחנו מתקדמות בדרך למהפכה תרבותית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ