השבוע ב"מי זו אמריקה?": דיק צ'ייני חותם על ג'ריקן ומחוקק רפובליקאי מציץ למוסלמית מתחת לבורקה

סשה ברון כהן חזר בפרק השני של תוכניתו החדשה לדמות של הקצין הישראלי ערן מורד. בין השאר הוא שוחח עם סגן הנשיא לשעבר על המלחמה האהובה עליו והסביר לו כי בישראל רצח הוא "דגדוג מועצם"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

הפרק הראשון של "מי זו אמריקה?" התוכנית החדשה של סשה ברון כהן, ספג בעיקר ביקורות שליליות. "גימיק מיושן, לא מצחיק וריקני", הגדירה לפני כשבוע מבקרת "הארץ", חן חדד, את ניסיונו האחרון של הקומיקאי לגלם דמויות בדויות המנסות להפיל מפורסמים ופוליטיקאים בפח.

את המחמאות המעטות קיבל ברון כהן על דמותו של ערן מורד, קצין ישראלי מומחה לטרור. בתוכנית ששודרה אתמול (שני) ב"יס אדג'" ושלשום ברשת "שואוטיים", אירח ברון כהן/מורד את סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, דיק צ'ייני. השניים שוחחו, בין השאר, על המלחמה האהובה על צ'ייני ("אני חושב שמלחמת המפרץ") ועל שכנו הפיקטיבי של מורד בתל אביב שהואשם ברצח ("אנחנו קוראים לזה דגדוג מועצם"). ברגע השיא של הראיון ביקש מורד מצ'ייני לחתום על ג'ריקן, אשר שימש לדבריו כערכה לעינוי נחקרים ועליו חתמו בעבר, לכאורה, ראשי הממשלה בנימין נתניהו ואריאל שרון. ערב שידור התוכנית בארצות הברית, הוצע הג'ריקן למכירה פומבית באתר איביי, ומכירו נסק עד 2,551 דולר.

קטע מהראיון של ברון כהן עם צ'ייני
צ'ייני בוחר את המלחמה האהובה עליו

"יש לכם הזדמנות נדירה להיות הבעלים החוקיים של ג'ריקן לעינוי נחקרים, חתום על ידי הסנדק של ענף הספורט הזה — גיבור המלחמה האמריקאי ומענטש אמיתי, סגן הנשיא דיק צ'ייני", נכתב בתיאור המוצר באתר. ההכנסות מהמכירה, צוין, ייתרמו לארגון אמנסטי אינטרנשיונל. אתמול בבוקר הורד הפריט "בגלל פעילות לא שגרתית של מוכר חדש באתר", כפי שמסר דובר מטעם איביי ל"הוליווד ריפורטר".

תיאור הג'ריקן באיביי

מלבד צ'ייני, התארח בתוכנית ג'ייסון ספנסר, חבר בית הנבחרים של מדינת ג'ורג'יה, הנודע בעיקר במאמציו לחוקק חוקים שיאסרו על נשים ללבוש בורקה, ניקאב וחיג'אב. כהן הציג את עצמו כאיש מוסד לשעבר וביקש ללמד את ספנסר קרב מגע. הוא אף הצליח לשכנע את המחוקק הרפובליקאי לצלם אשה מוסלמית מתחת לבורקה שלה כדי לבדוק אם היא אכן אשה או בעצם טרוריסטית. בהמשך אמר כהן לספנסר כי עליו להפשיל את מכנסיו ברגעי מפתח כדי "להפחיד את דאעש".

ג'ייסון ספנסר מתאמן בקרב מגעקרדיט: Sacha Baron Cohen

בעקבות הופעתו ב"מי זו אמריקה?" ספג ספנסר גינויים רבים מעמיתיו הרפובליקאים בג'ורג'יה, אולם הוא סירב להתפטר מבית המחוקקים, בו הוא מכהן מאז 2010. בהודעה שפירסם טען כי ברון כהן "שיכנע אותי במרמה להשתתף באימון הגנה עצמית שקרי. הוא ניצל את הלך רוחי כדי לפגוע במוניטין שלי. ההתנהגות המטעה והשקרית הזאת של התקשורת היא בדיוק הסיבה שהובילה לבחירתו של הנשיא טראמפ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ