רגב על התייחסותו של אביב גפן למתנחל: "יהיר ומנותק משורשים"

שרת התרבות גינתה בפייסבוק את המוזיקאי, שהאשים מתנחל שנבחן לריאליטי "אביב או אייל" בכך שהוא "תוקע את הסיכוי לשלום". "זוהי התקפה גסה, ומה שאתה וחברייך מייצגים בשנים האחרונות", כתבה בפוסט

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירי נגד גפן. סיבוב השתלחויות נוסף
מירי נגד גפן. סיבוב השתלחויות נוסףצילום: אלכס קולמויסקי וצילום מסך "קשת" 12
איתי שטרן
איתי שטרן

"אביב, חשפת את כל מה שמייצגים אתה וחבריך בשנים האחרונות: ניתוק עמוק משורשים, יהירות ותוקפנות כלפי כל מי שמסרב להשליך את המורשת היהודית וזכויותינו הלאומיות מאחורי גבו". כך הגיבה היום (רביעי) שרת התרבות מירי רגב בעמוד הפייסבוק שלה להתבטאויותיו של אביב גפן כלפי אדם גוזלן, מתנחל משבי שומרון בן 20 שהופיע בתוכנית "אביב או אייל".

בין היתר אמר המוזיקאי לצעיר שהגיע להיבחן בשידור לריאליטי המוזיקלי של "קשת" כי בגלל מתנחלים כמותו, "הסיכוי הכי טוב שהילדים שלי ושל אייל ושל מירי (המשמשת כמתווכת בין גולן לגפן בתוכנית — א"ש) לא יחיו בארץ עוד כמה שנים".

גפן על גוזלן, בתוכניתו "אביב או אייל"

בהמשך התייחס גפן גם לעובדה שגוזלן הינו עולה מצרפת ואמר כי הוא "חושב שקולטים בישראל אנשים משיחיים. אתם באים לישראל, חיים בהתנחלות, תוקעים את הסיכוי לשלום. יש שם ארבעה מיליון פלסטינים שאפשר או להרעיל להם את החומוס או לספח אותם, ואז לשלם להם ביטוח לאומי. זאת אומרת שאין לנו ברירה אלא שתהיה להם מדינה. זה הפתרון הריאלי היחידי".

עוד בפוסט תגובתה, כינתה רגב את דבריו של גפן "התקפה גסה" ו"יומן מסע מאוד שטחי ומאוד חלקי". לפי שעה, גפן ונציגיו לא הגיבו לדברי השרה.

זו אינה הפעם הראשונה שרגב וגפן מותחים זה על זו ביקורת בתקשורת. סכסוכם המתוקשר האחרון התלקח סביב טקס הדלקת המשואות האחרון. גפן הוזמן אז להופיע בטקס לצד שרית חדד והיה אמור לבצע את השיר "יומן מסע". שבועות לפני האירוע, בראשית הכנותיו, הוציא משרד התרבות והספורט הודעה לפיה גפן לא יופיע בטקס — לטענתו, שלא בידיעתו ומבלי שקיבל נימוק מסודר לפרסום ההודעה. בסביבת הזמר טענו כי מדובר בנסיבות פוליטיות, שכן שרת התרבות כבר הביעה בעבר את דעתה על גפן ועל כך שלא שירת בצה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ