השחקנית אליסון מאק הודתה כי שידלה נשים להפוך לשפחות מין

מאק פרצה בבכי כשהתנצלה בפני הנשים שהיו תחת מרותה בכת "נקסיום". בספטמבר האחרון נעצרה באשמת סחר בנשים למטרות מין ועבודות כפייה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אליסון מאק בצאתה מבית המשפט
אליסון מאק בצאתה מבית המשפט, אתמול בברוקליןצילום: Mark Lennihan/אי־פי
הארץ

השחקנית אליסון מאק, הזכורה בעיקר מהסדרה "סמולוויל", הודתה אתמול (שני) בבית המשפט כי שידלה נשים להפוך לשפחות מין. מאק, בת 36, פרצה בבכי כשהתנצלה על פשעיה בפני הנשים שגייסה עבור קית רנייה, שעמד בראש הכת "נקסיום" (Nxivm).

"האמנתי שהכוונות של רנייה היו לעזור לאנשים. טעיתי", אמרה לשופט בבית משפט פדרלי בברוקלין. משמעות ההודאה באשמה היא שמאק לא תועמד למשפט, בניגוד לרנייה – שכפר באישומים נגדו.

בספטמבר האחרון נעצרה מאק בניו יורק באשמת סחר בנשים וקשירת קשר לסחר בנשים למטרות מין ועבודות כפייה. את העבירות המיוחסות לה ביצעה במסגרת תפקידה כמשנה לרנייה, ששיווק את "נקסיום" כתוכנית לשיפור עצמי.

"טיפוח ציוויליזציה אתית הומניסטית ומציאת המשמעות של להיות אנושי", נכתב בין מטרות הארגון באתר הבית שלו. בפועל, על פי עדויות של גורמים המעורבים בדברים והוגשו לתובע בעניינה של מאק, "נקסיום" היתה כת פולחנית, היררכית ואכזרית. במסגרת הכת גייסה מאק עשרות נשים שאולצו לצרוב את שמו של "מאסטר" רנייה על גופן, לקיים עמו יחסי מין בכפייה, לדבוק במשטר צומות ודיאטה קיצוני כדי להיראות לרוחו, ולסבול מאיומים וסחיטות באמצעות צילומים פורנוגרפיים ומידע פוגעני עליהן.

לפי פרנק פרלטו, איש יחסי ציבור שעבד עם הארגון ב-2007, מאק גייסה כ-25 נשים לארגון, שכונה DOS (או Dominator of Slaves, מנהיג השפחות). בראיון ל"Inside Edition" הוא תיאר אותה כמי שהיתה "מוקסמת מרנייה ונמצאת לחלוטין תחת השפעתו", ונדרשה, בדומה לשאר נשות הכת, לבצע "מעשים של כבוד" כלפי המאסטר בן ה-57. אלה כללו בין היתר ריצה של כ-60 ק"מ מדי שבוע ומשטר תזונה קיצוני של 500–800 קלוריות ביום.

לצד אלה, שימשה מאק כמאסטרית הכפופה לרנייה, וחילקה הוראות ל"שפחות" שתחתיה. "אשה הובילה אותנו עירומות ומכוסות עיניים, הושיבה אותנו במעגל, ואז נצרבנו כבהמות", תיארה בשנה שעברה שרה אדמונדסון, חברת כת לשעבר, את שחוותה. בראיון ל-ABC ניוז סיפרה אז: "דמיינו מחט לוהטת, נעה על גופך לאורך חצי שעה וללא חומר הרדמה. זה היה נורא יותר מלידה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ