משה נוסבאום: אובחנתי עם מחלת ניוון שרירים, אמשיך להופיע במהדורות

משה נוסבאום, כתב המשטרה של חדשות 12, הודיע לקולגות שאובחן עם ALS, מחלה שמשפיעה בין היתר על קצב דיבורו: "אני עדיין חי ובועט - אולי קצת יותר לאט"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה נוסבאום ב-2016. החשבון המזויף שנשא את שמו היה רק האחרון בשרשרת זיופים
משה נוסבאום ב-2016. החשבון המזויף שנשא את שמו היה רק האחרון בשרשרת זיופיםצילום: מוטי מילרוד
איתי שטרן
איתי שטרן

משה נוסבאום, כתב המשטרה הוותיק של חדשות 12, הודיע היום (שבת) לקולגות שלו כי אובחן לאחרונה עם ALS (מחלת ניוון שרירים). במכתב ששלח לעובדי חברת החדשות, הוא ציין כי למרות שהמחלה כבר השפיעה על קצב דיבורו, לפי שעה ימשיך להופיע במהדורות. "אני מניח שבעת האחרונה חלק מכם נשאל מה קרה לי ולמה אני מדבר לאט", כתב, "אפילו אותי שאלו. לפיכך אני מוצא לנכון לשתף אתכם בההערכה המסתמנת, בתום שורה של בדיקות ופגישות עם רופאים מומחים. על פי הערכה זאת, אני בשלבים ראשונים של ALS — מחלת ניוון שרירים חשוכת מרפא".

בהמשך כתב נוסבאום כי משפחתו נערכת להתמודדות עם האבחנה הרפואית, אך הוסיף כי "אין צורך למהר להיפרד, לנחם או להספיד אותי. אני עדיין חי ובועט — אולי קצת יותר לאט. נכון לעכשיו, בכוונתי להמשיך לעבוד, אם כי מטבע הדברים אני מוריד הילוך (ממילא מספר השוטרים הולך ופוחת ולכן גם מספר הדיווחים יורד בהתאמה)". נוסבאום ציין כי "כדי לא ל'תקוע' את המהדורות, אופיע פחות מול מצלמה, אך עדיין אמשיך לכסות את התחום בעת הצורך".

נוסבאום ציין כי ההחלטה להמשיך לעבוד בחברת החדשות התקבלה בעצה אחת עם אבי וייס, מנכ"ל חדשות 12. "זה המקום לייחד כמה מילים על ההתנהלות של עורכי המהדורה והתוכניות — ובעיקר של אבי — בכל הנוגע אליי", כתב נוסבאום, "העובדה שהתאפשר לי להמשיך לשדר בחודשים האחרונים למרות הדיבור האיטי והחריג באה מתוך החלטה אמיצה במיוחד, ערכית, יוצאת דופן וראויה לכל שבח. על כך אני מסיר את הכובע (ובמושגים שלי — מחבר גבות)".

נוסבאום, בן 68, החל את דרכו העיתונאית ככתב משטרה בקול ישראל. החל לעבוד בחברת החדשות עם הקמתה בשנת 1993. הוא נחשב לאחד מבכירי הכתבים והפרשנים לענייני משטרה בישראל וליווה את במהלך השנים את הפרשות הפליליות המדוברות בישראל ובהן רצח רבין, מקרי השחיתות של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, הנשיא לשעבר משה קצב ואחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ