פרסי האמי: "סיפורה של שפחה" ו"שקרים קטנים גדולים" הן הזוכות הגדולות

שתי הסדרות זכו בשמונה פרסים כל אחת. המאוכזבת הגדולה היא "ווסטוורלד" שהיתה מועמדת ל–22 פרסים ולא זכתה בשום פרס

יוצרי ושחקני "סיפורה של שפחה", לפנות בוקר
יוצרי ושחקני "סיפורה של שפחה", לפנות בוקרצילום: MARK RALSTON/אי־אף־פי
חן חדד
חן חדד
חן חדד
חן חדד

טקס פרסי האמי ה–69 שנערך אמש (ראשון) פתח באופן רשמי את עונת הפרסים ההוליוודית. את האירוע הנחה סטיבן קולבר ששיגר עקיצות לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שהזכיר תכופות את הפסדו בטקסי האמי על "המתמחה". "למה לא נתתם לו אמי?" שאל קולבר את חברי האקדמיה האמריקאית לטלוויזיה. "אולי אז הוא לא היה רץ לנשיאות. במובן מסויים, זה הכל באשמתכם".

קולבר, שאף הזמין לבמה את שון ספייסר בבדיחה על נתוני הרייטינג המעולים של האמי, שר כמה ש"העולם בחוץ נהפך למשוגע, אבל הטלוויזיה רק הולכת ונהיית טובה יותר". המנחה אף קרא לכל המנצחים לא לשכוח לכל מי שסייעו להם בדרכם לפרס ובעיקר ל"משחקי הכס" — שזכתה שנתיים ברציפות בפרס הדרמה הטובה ביותר ושברה את שיא הזכיות בתולדות האמי. העובדה שאינה מועמדת השנה בשל תקנות הכרוכות במועד עליית העונה סיפקה הזדמנויות לרענן את רשימת המנצחים.

אלה הם הזוכים הגדולים של הטקס:

"סיפורה של שפחה"

המנצחת הגדולה של הערב היא "סיפורה של שפחה" של אתר הסטרימינג הולו. הדרמה הדיסטופית המטלטלת, המבוססת על ספרה של מרגרט אטווד, זכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר והיתה לסדרת הסטרימינג הראשונה בהיסטוריה של הטקס שזכתה בפרס היוקרתי. ניצחונו של אתר הסטרימינג הולו על פני נטפליקס או אמזון הושווה בתקשורת האמריקאית לניצחונו של "דוד נגד גולית".

הסדרה זכתה בשמונה פרסים בטקס, בהם פרס השחקנית הטובה ביותר לגיבורת הסדרה, אליזבת מוס, שזכתה לראשונה בפרס אחרי שמונה מועמדויות (בהן שש פעמים על "מד מן" ופעם אחת על "קצה האגם"). עוד זכו השחקניות אן דאוד (הדודה לידיה) ואלכסיס בלדל (אמילי\אופגלן) שזכתה בפרס שחקנית אורחת בטקס הקריאייטיב מוקדם. פרסים נוספים הוענקו לתסריטאי ברוס מילר ולבמאית שלושת הפרקים הראשונים ריד מורנו, שהיתה לאשה הראשונה שזכתה באמי על בימוי בסדרת דרמה זה 22 שנה. הזוכה האחרונה בפרס היתה מימי לדר, שזכתה באמי ב–1995 על בימוי בסדרה "אי־אר".

ריס ויתרספון, ניקול קידמן ואלכסנדר סקארסגרד עם הפרסים שקיבלו על "שקרים קטנים גדולים"צילום: LUCY NICHOLSON/רויטרס

"שקרים קטנים גדולים"

לצד "סיפורה של שפחה" עומדת "שקרים קטנים גדולים", שקטפה גם היא שמונה זכיות בטקס, בהן זכייתה בפרס המיני־סדרה הטובה ביותר. כוכבי הדרמה, המבוססת על ספרה המצליח של ליאן מוריארטי האוסטרלית, זכו גם הם בשורה ארוכה של פרסים. ניקול קידמן קטפה את פרס השחקנית הטובה ביותר במיני־סדרה, לורה דרן זכתה בפרס שחקנית המשנה ואלכסנדר סקארסגארד זכה בפרס שחקן המשנה. ז'אן מארק ואלה (שביים בין השאר את סרטי הקולנוע "מועדון הלקוחות של דאלאס" ו"קרייזי") זכה בפרס הבימוי במיני סדרה.

דונלד גלובר (מימין) עם פרס השחקן בסדרה קומית ועזיז אנסרי עם פרס הכותב בסדרה קומיתצילום: MIKE BLAKE/רויטרס

"סאטרדיי נייט לייב"

תוכנית המערכונים, שזכתה בשנה החולפת לנוכחות משמעותית בשיח הביקורתי על הפוליטיקה האמריקאית, בלטה בזכות שורה ארוכה של זכיות בטקס. נוסף על פרס תוכנית המערכונים הטובה ביותר, זכו בפרס אלק בולדווין על חיקויו של הנשיא דונלד טראמפ וקייט מקינון שחיקתה את הילרי קלינטון. בולדווין הקדיש את הפרס לטראמפ, ואמר: "אדוני הנשיא, הנה סוף סוף האמי שלך", ומקינון הודתה בדמעות לקלינטון "על האלגנטיות והקסם האישי שמעוררים בה השראה". בטקס המוקדם זכו גם דייב שאפל ומליסה מקארתי בפרס שחקן אורח ושחקנית אורחת בקומדיה.

ג'וליה לואי־דרייפוס, השחקנית הטובה ביותר בקומדיהצילום: LUCY NICHOLSON/רויטרס

"אטלנטה"

דונלד גלובר זכה בפרס הבימוי והמשחק בסדרה קומית (והיה מועמד גם על הפקה וכתיבה), במועמדות וזכייה ראשונה בפרס. היוצר הודה לטראמפ ש"הציב את השחורים במקום הראשון ברשימת המיעוטים הנרדפים באמריקה", וכך גרם לו להדהד את הפחד הקיומי והקומי של השחורים באמריקה בסדרה הקומית־מלנכולית.

"ויפ" 

הסאטירה הפוליטית הוותיקה, שתסתיים בתום העונה הבאה, קטפה את פרס הסדרה הקומית הטובה ביותר. כוכבת הסדרה, ג'וליה לואי-דרייפוס, זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפעם השישית, לאחר חמש זכיות רצופות. בעקבות הזכייה בטקס, דרייפוס שברה את שיא מספר הזכיות באמי על אותו התפקיד, שהסתכם בחמש זכיות - שיא שחלקה עם דון נוטס ("המופע של אנדי גריפית") וקנדיס ברגן ("מרפי בראון").

המפסידים הגדולים

"ווסטוורלד", שהובילה את המרוץ לפרס עם 22 מועמדויות, יצאה מהטקס בידיים ריקות. גם "דברים משונים" של נטפליקס לא זכתה בהכרה וכן תוכנית הלייט נייט של המנחה סטיבן קולבר, שהפסיד בכל הקטגוריות שבהם היה מועמד. גם נטפליקס חוותה הפסד צורב, הן להולו והן בטקס בכלל, עם זכיות ספורות בלבד חרף הפקות הענק המדוברות שלה ומעמדה בזירת הטלוויזיה.

רשימת הזוכים המלאה

הדרמה הטובה ביותר: "סיפורה של שפחה"
השחקנית הטובה ביותר בדרמה: אליזבת מוס, "סיפורה של שפחה"
השחקן הטוב ביותר בדרמה: סטרלינג ק' בראון, "החיים עצמם"
שחקן משנה בדרמה: ג'ון ליתגו, "הכתר"
שחקנית משנה בדרמה:  אן דאוד, "סיפורה של שפחה"
בימוי בדרמה: ריד מורנו, "סיפורה של שפחה"
תסריט בדרמה: ברוס מילר, "סיפורה של שפחה"

הקומדיה הטובה ביותר: "ויפ"
השחקן הטוב ביותר בקומדיה: דונלד גלובר, "אטלנטה"
השחקנית הטובה ביותר בקומדיה: ג'וליה לואי־דרייפוס, "ויפ"
שחקן משנה בקומדיה: אלק בולדווין, "סאטרדיי נייט לייב"
שחקנית משנה בקומדיה: קייט מקינון, "סאטרדיי נייט לייב"
בימוי בקומדיה: דונלד גלובר, "אטלנטה"
תסריטאי בקומדיה: עזיז אנסרי ולינה וויית, "מאסטר אוף נאן"

המיני סדרה הטובה ביותר: "שקרים קטנים גדולים"
השחקן הטוב ביותר במיני סדרה או סרט טלוויזיה: ריז אחמד, "ליל האירוע"
השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה או סרט טלוויזיה: ניקול קידמן, "שקרים קטנים גדולים"
שחקן משנה במיני סדרה או סרט טלוויזיה: אלכסנדר סקארסגרד, "שקרים קטנים גדולים"
שחקנית משנה במיני סדרה או סרט טלוויזיה: לורה דרן, "שקרים קטנים גדולים"
בימוי במיני סדרה או סרט טלוויזיה: ז'אן מארק וואלה, "שקרים קטנים גדולים"
תסריט במיני סדרה או סרט טלוויזיה: צ'רלי ברוקר, "מראה שחורה"

סרט הטלוויזיה הטוב ביותר: סן ג'וניפרו, "מראה שחורה"
תוכנית המערכונים הטובה ביותר: "סאטרדיי נייט לייב"
תוכנית הריאליטי הטובה ביותר: "The Voice"
תוכנית הבידור הטובה ביותר: "השבוע שעבר" עם ג'ון אוליבר
בימוי לתוכנית בידור: דון רוי קינג, "סאטרדיי נייט לייב"
כתיבה לתוכנית בידור: התסריטאים של "השבוע שעבר" עם ג'ון אוליבר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ